Desigual se ve své jarní kolekci inspiroval novodobým cirkusem Cirque du Soleil!

Desigual se ve své jarní kolekci inspiroval novodobým cirkusem Cirque du Soleil!

Španělská značka Desigual představila svoji kolekci pro jaro 2012 

Značce Desigual se její pestré kolekce povedou někdy více, někdy méně. Po úspěšné dámské kolekci oblečení pro podzim a zimu 2011/2012, kterou pro Desigual navrhl Christian Lacroix , přichází i nyní na jaře Desigual s další povedenou módní kolekcí. Designéři se v jedné její části inspirovali slavným kanadským novocirkusovým uskupením, skupinou známou pod názvem Cirque du Soleil. Ta už mnohokrát zaujala publikum po celém světě svým novým ztvárněním cirkusu a také tím, že své vystoupení připravuje jako inspiraci na hudbu slavných interpretů, například Beatles, Elvis Presley, či nově na hudbu Michaela Jacksona.

Cirque du Soleil – skvělá módní inspirace
Artistická kanadská skupina to není žádný skomírající cirkusový byznys. Zaměstnává přes 5000 lidí a dosahuje miliardové zisky. Často se přirovnává k fastfoodům, jakými je například McDonald`s, avšak k fast foodům kulturním. Po světových turné cestuje vždy skupina zhruba sta umělců a tak v jednu chvíli může Cirque du Soleil vystupovat na různých místech světa. Podobně funguje například irské uskupení stepařských umělců Lord of the dance. Na turné Cirque du Soleil nejezdí jen artisté, ale celý tým, který zajišťuje artistům luxusní zázemí. Mají vlastní mobilní prádelnu, osobní nosiče zavazadel, trenéry, kostyméry i fyzioterapeuty.

Cirque du Soleil inspiroval značku Desigual při tvorbě jarní dámské kolekce 2012
Další, čím je artistická skupina Cirque du Soleil proslulá jsou právě kostýmy, v nichž našli inspiraci i designéři Desigual. Sklady kostýmů Cirque du Soleil praskají ve švech. Uskladňují přes 2000 kostýmů a co kus, to originál. Barevné kostýmy pro vystoupení se šijí ručně, masky se připravují na míru. Originální pestré barvy a vzory přesně zapadly do filosofie značky Desigual. A tak si v jarní sezóně 2012 můžete od Desigual pořídit oblečení inspirované slavným cirkusem Cirque du Soleil. Kolekce španělské značky Desigual v žádném případě nekopíruje masky a kostýmy Cirque du Soleil. Inspiruje se však jejich barvami, vzory a outfity, které používá jako motivy na oblečení pro jaro a léto 2012. Vedle dvou pestře potištěných kabelek najdete v kolekci především krátké šaty, dlouhé šaty, trička, topy, tílka, tuniky, sukně i jarní kabátek a bundu. Inspirace cirkusem se v módní kolekci slavné značky či návrháře neobjevila poprvé.

Už letošní podzim a zimu válcovala svým moderním pojetím klaunů módní butiky punková královna a rebelka, Vivienne Westwood se svoji značkou Vivienne Westwood Red Label . Značka Louis Vuitton zas inspiraci cirkusem využila pro ztvárnění svých loňských vánočních výloh. A když zalovíme v historii hlouběji, i když nemusíme zas chodit tak daleko, možná si vzpomenete na úchvatnou kolekci Temperley London pro jaro a léto 2010, kterou doprovázela cirkusová čísla a ve které návrhářka značky Alice Temperley zcela propadla kouzlu cirkusu. Cirkusová kolekce byla více než jen módní kolekcí. Temperley London vytvořili spolu sMilk Studio interaktivní instalaci „Circus Zoetrope“, kterou pak odhalili v rámci módních přehlídek na New York Fashion Week a London Fashion Week. Pro „Circus Zoetrope“ to byly jen první štace, protože jeho turné pokračovalo dál.

 

Zdroj obrázků: Desigual

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram