Dodržujete ranní a noční rutinu pro krásnou pleť?

Dodržujete ranní a noční rutinu pro krásnou pleť?

Není žádným tajemstvím, že pravidelná péče o vaši pleť přináší jasné benefity. Dodržujete ranní a noční rituály pro krásnou pleť? V dnešním článku se dozvíte vše, co potřebujete znát.

zdroj: pixabay.com

Je to jednoduché. Pokaždé, když se vzbudíte nebo jdete spát, je potřeba se o pleť dobře postarat. Kvalitní spánek působí blahodárně na vaši pokožku a má pozitivní vliv nejen na váš vzhled. Pokud je spánek přerušovaný nebo krátký, tak tělo tvoří méně melatoninu a pokožka pak vypadá suchá až povadlá. Spánek proto ovlivňuje naši krásu víc, než si myslíme. Stresový hormon kortizol, který se při nedostatečném spánku v těle tvoří, tak může způsobit nevzhledné tmavé kruhy pod očima a negativně ovlivňuje míru kolagenu v pokožce.

Není péče jako péče

Většina lidí si myslí, že rozdělení krémů na denní a noční je pouze marketingovým tahem. Avšak tajemství tkví v odlišném složení. Přes noc je ochranná bariéra pleti o něco menší, a proto pleť potřebuje více hydratace. Z toho důvodu jsou krémy a séra na noc hutnější konzistence. Žádný krém není kouzelný, proto je hlavní kvalitní spánek, který je prostě základem. Ale pokud se i tak chcete probudit do krásného rána, je potřeba udělat noční a ranní kosmetický rituál a každý z nich se trochu liší.

zdroj: pixabay.com

Noční rituál

Předtím, než se vám budou zdát krásné sny, je potřeba vyčistit a odlíčit vaši pleť. Pokud nosíte make-up, je nutné kůži očistit produktem, který odpovídá typu vaší pleti. Pokud se nelíčíte, tak pleť je potřeba vyčistit taky od nečistot, prachu a smogu z ovzduší. Použijte odličovač, peeling, masku nebo cokoliv, co vám vyhovuje. Čistící kartáč vám může skvěle posloužit nebo se můžete odlíčit i pomocí dětského mýdla, které nedráždí pokožku. Na závěr je dobré použít tonikum nebo micelární vodu. Následně na pleť nanesete sérum, krém nebo olej. Nezapomeňte produkt rozetřít i na krk a dekolt. K dokonalosti to dovedete krémem pod oči, ale pro citlivé pokožky to může být spíš na škodu.

zdroj: pixabay.com

Ranní rituál

Většina žen si myslí, že když pleť čistily večer, tak ráno už není třeba. Pleť přes noc ale pracuje a vyplavuje různé toxiny a pokud se vám pleť mastí, je potřeba ji znovu vyčistit. Jako první si pleť omyjete studenou vodou a navlhčíme pro lepší hydrataci a práci s pletí. Opět můžete použít odličovač nebo jemnou peelingovou masku. Po aplikaci znovu omyjete studenou vodou a na řadu přichází vaše ranní sérum, krém nebo i oční krém. Pokud používáte denní krém, tak nejlépe s SPF ochranou. Především pokud máte akné, žilky nebo pigmentové skvrny.

zdroj: pexels.com

Může se vám hodit i face roller a guasha, více se o těchto pomocnících dozvíte v tomto článku. Nezapomeňte ani na to, že peeling je vhodné používat jednou až dvakrát týdně a masku dle složení a doporučení. Myslete na svoji pleť, ať jí zbytečně neodíráte. Pokud se líčíte, tak používejte líčidla z kvalitních surovin.

 

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram