Domácí barvení vlasů ano, či ne?

Domácí barvení vlasů ano, či ne?

Ať už se budete barvit doma nebo se objednáte u kadeřníka, měla byste vědět, že barvení je vždy zásah do struktury vlasu. Barvený vlas je náchylnější k poškození, vysušení a potřebuje více výživy. Některé ženy na barvení vlasů nedají dopustit, pojďme se proto podívat na výhody a nevýhody domácího barvení.

zdroj: pixabay

Kvalita a složení barev se od dob našich babiček hodně změnily. Určitě i vy pamatujete zápach čpavku, který se kdysi linul z kadeřnictví. To už je naštěstí minulost a dnes je i pro domácí použití možné sehnat barvy, které jsou mnohem méně agresivní.

Co musíte vědět o barvení doma?

Barvení se stalo běžnou součástí našich životů a nemusíte mít ani šediny, abyste zatoužilia po barvách, které určují trendy z módních přehlídkových mol. Ač jsou nynější barvy mnohem šetrnější, stále je to pořádný koktejl chemikálií do našeho těla, který se může projevit alergiemi, ztrátou imunity a kožními nemocemi. Zvlášť pokud si v dobré víře, že ušetříte pár kaček, koupíte domů tu nejlevnější a nejspíš i nepříliš kvalitní barvu.

zdroj: pixabay

Než začnete s domácím barvením, měla byste se držet těchto rad:

- Čím jsou vlasy hustší a delší, tím bude složitější je doma obarvit

- Pokud jsou vlasy poničené a vysušené, raději navštivte odborníka

- Po barvení používejte masky a šampony na barvené vlasy

- Přeliv sice nevydrží tak dlouho, ale je mnohem šetrnější

- Delší vlasy budou potřebovat alespoň dvě krabičky barvy

- Míchejte pouze barvy stejné značky

- Vyčleňte si misku a hřeben, který už nebude plnit jinou funkci

- Při barvení nechoďte spát, ani si nevysušujte vlasy fénem

- Rukavice mají svůj smysl, předejdete tak vysušené pokožce, obarveným nehtům a podráždění

- Nejdůležitější radou na závěr je: VŽDY ČTĚTE NÁVOD

zdroj: pexels

Výhody barvení u profesionála

Kadeřnice je člověk, který by se měl vzdělávat v nových trendech a směrech. Proto by měla vědět, že právě tuto sezónu bude frčet balayage, modré odstíny a mikádo. Také by vám ale měla být schopná říct, že zrovna na vašich havraních vlasech není ombré příliš reálné nebo že taková paráda nevznikne během jedné návštěvy. Za takové služby si nejspíš pořádně připlatíte, zato budou dělány tím nejšetrnějším způsobem k vašim vlasům.

Vlasy jsou korunou vaší hlavy. Nezapomínejte proto, že přirozená krása je tím nejlepším, co si na sebe zrovna můžete obléci. Nepovedený make-up vyřešíte poměrně rychle, ale s nepovedeným účesem a spálenými vlasy budete chodit nejspíš i několik měsíců.

zdroj: pexels
 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram