Dřevěné doplňky - Spojení přírody a designu

Dřevěné doplňky - Spojení přírody a designu

Dřevěné šperky jsou už ohranou klasikou. Hitem poslední doby se stávají dřevěné módní doplňky, jako jsou dřevěné brýle, peněženky, manžetové knoflíčky a dokonce i dřevění motýlci.

Postupně se u nás zabydluje světová móda akcentující nejen špičkový design a kvalitu, ale i hodnoty jako původ výrobku, či šetrnost k přírodě. Hipster hitem poslední doby se proto staly dřevěné módní doplňky všeho druhu od brýlí až po cyklo helmy.

Při výběru dbejte zejména na druh a původ dřeva, způsob jeho ošetřování a také na okolnosti spojené s výrobou. Obecně chybu neuděláte s tvrdými dřevinami - ebenem, třešní, či bambusem. Přírodní laky pak dřevo spolehlivě ochrání na dlouhou dobu, a tak se vaše doplňky nemusí nikdy obnosit.

Svět očima přírody
Blížící se léto bude zkouškou naší módní fantazie a právě dřevěné sluneční brýle jsou skvělou příležitostí ukázat, co v nás je. Mezi specialisty na brýle patří americká značka Proof, která z každého prodaného modelu posílá část zisku na dobročinné účely.

Nasadit si na nos kus dřeva můžete i s americkými značkami Shwood a WoodStock, španělskou Palo, nebo českými designovými kousky od Bamboo či ZEW. České značky jsou navíc o poznání levnější a přitom vzhledem i kvalitou směle předčí i světovou konkurenci. Navíc za každé prodané brýle tito čeští výrobci zasadí do přírody nový stromek.

 

Dřevo do společnosti
Tančit se dřevem asi žádná z nás nechce, ale mít ve společnosti po svém boku muže s dřevěným motýlkem, či manžetovými knoflíčky, to už je jiná káva. Jejich volba vypovídá o odvaze a stylové nápaditosti, vymykající se běžné konfekci. Za povšimnutí stojí beskydská značka BeWooden, jež své motýlky, knoflíčky, ale i dřevěné peněženky vyrábí v doživotní záruce z odřezků prvotřídního dřeva, které by jinak přišlo vniveč.

Čas měřený přirozeností
Dřevěné hodinky jsou skvělým designovým a zárověň funkčním prvkem moderního eko-outfitu. Špičkou v oblasti dřevěného hodinářského designu jsou americké hodinky Jord, kanadské Tense a italská elegance od WeWood z Florencie. Jestli chcete svoji image posílit ještě víc, neměli byste vynechat ani stylové dřevěné klávesnice, cyklo helmy, či dřevěné kryty na telefony a tablety.

Zdroj: shopalike.cz

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram