Džínsy letos potřebujete nové: v úzkém střihu, barevné anebo se vzory!

Džínsy letos potřebujete nové: v úzkém střihu, barevné anebo se vzory!

Jaké střihy a barvy džínsů se v nadcházející sezóně jaro a léto 2012 budou nosit

V žádném případě nelze o džínsech říct, že se nosí v jakémkoliv střihu, barvě či délce. Trendy pro nadcházející sezónu jaro a léto 2012, která už má nyní mít možnost najít místo ve vašem šatníku, má hlavní trendy čtyři. Jaro můžete jako správný fashion maniak a džínsofil přivítat ve střihů džínsů á la 70. léta, v obepínajícím střihu skinny džínsů, v barevných skinny džínsech nebo v skinny džínsech potištěnými specifickými vzory. Styl však není jediným „módním parametrem“, který si při výběru džínsů musíte všímat.

Jako stylista dostávám vždy dokola ty stejné otázky na témy: Jaké džíny se nosí? Takže si je teď pojďme zodpovědět. Šířka džínsů: Jak už bylo řečeno, naprostým hitem jsou skinny střihy, často na hranici s leginami. Styl 70. let povoluje mírné rozšíření od kolena dolu, případně užší rovný střih. Délka džínsů: U skinny džínsů jsou povoleny nadkotníkové délky, ale i délky extra dlouhé. Džínsy ve stylu 70. let noste dlouhé, zakrývající kotníky až část boty. Pozor, širší džíny v kratší délce přidávají opticky kila! Ohrnutí: Není zakázáno, ale ani preferováno. Pokud je vám model dlouhý, raději si ho nechte zkrátit. Pozor, délku přizpůsobte botám na nejvyšším podpatku, které plánujete s daným modelem džín nosit! Výška pasu: Středně vysoká, t. j. těsně pod pupík nebo přes něj. Nosí se však i vyšší pasy nad pupík, t. j. pás džínsů má být umístěn přesně tam, kde máte nejužší pas.

Trend č. 1: Džíny ve stylu 70. let
Džínsy ve stylu sedmdesátých let mají velice vděčný střih. Je to snad nejslušivější střih džínsů, jaký vůbec existuje. Zázraky udělá i s méně dokonalou postavou, vždyť řekněme si, kolik žen má na to, aby se navléklo do skinny střihu a nemuselo dlouhým svetrem či tunikou zakrývat zadek a boky, a vysokými kozačkami hrubší lýtka? Střih džínsů ve stylu 70. let umí prodloužit a zeštíhlit nohy i celou postavu. Skryje širší boky i stehna a skryje také hrubší nohy obecně. Prostě ideální střih. Když zvolíte u tohoto střihu vyšší pas a současně delší délku, přidáte si opticky na výšce čí délce nohou 15 až 20 cm. Z pohledu mne jako stylistu je to rozhodně dokonalé! Barvy džínsů u střihu inspirovaného 70. lety můžete zvolit klasickou modrou tmavou, světlou, sepranou i s efekty opotřebení. Hitem jsou džínsy v bílé a v černé barvě: tady volte dokonale neporušený, až sterilně dokonalý vzhled džínoviny. Zejména černá musí být skutečně černá. Což nevylučuje šedou, ale rozhodně sem nepatří seprané efekty. Povolené a vítané jsou také barvy, především však v zemitých a přírodnějších odstínech: hnědá, oranžová i další. Růžovou, fialovou či zelenou barvu si nechte v této sezóně raději na skinny džínsy.

Trend č. 2: Modrá skinny džínsová klasika
Úzké skinny džínsy v modré barvě mohou být v tmavé neseprané džínovině, ve světle modrém efektu, se znaky opotřebování i sepráním, dokonce výjimečně také s dírami č záplatami, i když tenhle efekt rozhodně není tím hlavním pro sezónu jaro a léto 2012. Délka je krátká nad kotníky nebo extra dlouhá. Pas je posazený středně vysoko. Čím je níže posazen, tím více se žádá neopomenou k džínsům obléct také pásek. Módní skinny džíny by měly mít rozhodně v bederní a pásové části standardní tvar předních kapes, knoflíčků i zipu. Prostě klasika: žádné nápady se zajímavě řešenými zipy a jinými ozdobami. Nechte vyniknout jednoduchost a klasiku. U skinny džínsů je velice důležité dát si pozor na tvar, velikost a umístění zadních kapes. Nesprávně posazená kapsa, nebo kapsa špatné velikost zvětšuje zadek. A to tak, že i z vašeho relativně malého pozadí může udělat „velkou prdel“. Zadek zvětšují příliš malé, ale i příliš velké zadní kapsy, zadní část bez kapes a kapsy posazené příliš vysoko nebo příliš blízko k sobě do středu vašeho zadečku. Prostě zadní kapsy musí být tak akorát: co do velikosti i umístění.

Trend č. 3: Barevné džínsy v skinny střihu
To co si letos zamilujete budou určitě barevné skinny džínsy. Moje přítelkyně si ve skříni drží barevné skinny džínsy koupené ještě někdy v roce 1989. A pořád pláče, že už je nemůže nosit, protože tehdejší strečové provedení nebylo takové, jak dnes a džínsy již povolily, už nejsou tak pružné a upnuté. Letos si určitě náhradu za svůj světle fialový skvost pořídí. Když vzpomeneme základ: černou a bílou barvu, v sezóně jaro a léto 2012 můžou vaše skinny džínsy hýřit jakoukoliv další barvou. Zelenou, červenou, fialovou, žlutou, oranžovou a dalšími. Povolené jsou vysokolesklé materiály, kde pak kalhoty připomínají džínsy už jen střihem a detaily, a také džínsy s kovovými a třpytivými efekty, například ve zlaté či stříbrné barvě. Další možností je zvolit jinou než klasickou strukturu džínoviny. Tady už se skutečně dostáváme na hranici toho, zdali ještě o džínsy jde nebo nikoliv. Ale pokus zachováme střih a detaily, rozhodně džínsy tyto své trendy kalhoty nazývat můžete.

Trend č. 4: Vzorované skinny džínsy
Posledním džínovým trendem sezóny jaro a léto 2012 budou skinny džínsy s potisky. Tady už klasický denim nemá co dělat. Džínsy v tomto stylu jsou často na hranici s leginami. Avšak stále si zachovávají charakteristické džínové prvky. Mezi vzory se objevují především různě kropenatá zdobení tmavých džínsů, často využívajících zvířecí potisky. Módní jsou také proužky, ale i další velice specifické vzory: například kytky nebo srdíčka. Jak zvolit správný vzor pro tuto sezónu? Když vypadá jako tapeta, je tím pravý!

 

Zdroj obrázků: Net-a-porter.com, modely vybraných značek

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram