Efektivní bělení zubů přírodní cestou

Efektivní bělení zubů přírodní cestou

Způsobů na bělení zubů je v dnešní době nespočet. Některé jsou efektivní, ale ne šetrné, jiné něžnější ale drahé. Uděláme si malou rekapitulaci možností.

Úsměvy jako z Hollywoodu jsou sice krásné, avšak nikoliv přirozené. Žádná zdravá sklovina není sněhově bílá. I přesto po ní touží spousta žen a mužů, jak tedy na věc?

Bělící pasty na zuby

Ať už zvolíte jakoukoliv značku bělící pasty na zuby, pravděpodobně ani po čase užívání žádný efekt neuvidíte. Jde především o tahák, jak ze zákazníků dostat více peněz, ale výsledek prakticky nulový.

Bělící pásky

Jeden velký boom vytvořily bělící pásky. Stejně jako vylítly, rychle zase zmizely a tak pro zuby nebudou asi úplnou hitparádou…

Bělící sady

Domácí bělící sady jsou dostupným zbožím na trhu dentální hygieny a tak patří mezi nejpoužívanější. Výsledek však nemusí být podle vašich představ a reakce zubů a dásní může být opravdu nepříjemná. To bohužel platí i po profesionálním ošetření u dentisty, který vám zuby vybělí například jen o dva odstíny, aby byl úsměv stále přirozený. Připravte se ale na to, že většina populace má několik následujících dní zuby bolestivě citlivé.

Přírodní pomocníci

Potraviny jako jablka, mrkev i celer mohou v přirozeném bělení zubů skutečně pomoct díky své kyselé povaze. Důležité je však jablko nekrájet, nýbrž se do něj s chutí zakousnout. Podobných schopností má i listová zelenina, jež obsahuje minerály, které chrání naše zuby proti skvrnám.

Kokosový olej je v posledních měsících vyzdvihován mezi oleji jako malý zázrak. Kromě jiného dokáže i pravidelné čištění zubů kokosovým olej účinně zuby bělit. Navíc je chrání společně s dásněmi proti zánětům.

Jablečný ocet spadá mezi přírodní pomocníky snad od nepaměti. Postupně se od něj ustoupilo, ale jeho popularita zase stoupá. Přidává se do praní proti bakteriím, používá se pro čištění koupelen, ale také na čištění zubů v rámci odstranění skvrn od kávy či nikotinu. Je však nezbytné mít se na pozoru, jde přeci jen o kyselinu a tak po čištění zubů jablečným octem zuby pořádně opláchněte vodou a zuby přejeďte ještě klasickou pastou.

Jahody jsou další potravinou, která bojuje proti skvrnám na zubech. Využít však můžete i banánové či pomerančové slupky. Vnitřní stranou slupek si čistěte zuby alespoň tři minuty. Minerály ze slupek pomáhají zuby bělit. Poté zuby dobře opláchněte a vnímejte citlivost vlastních zubů a dásní. Každý může reagovat jinak. Pokud se vám budou zdát zuby citlivé, vyzkoušejte raději jiný způsob bělení.

A co třeba jedlá soda? Možná jste o ní už slyšeli. Smíchejte jí s vodou a kuchyňskou solí a jednou týdně tuto směs použijte na vyčištění zubů. I soda dělá zázraky, pozor však na poškození skloviny. Nepraktikujte příliš často. V neposlední řadě můžete vyzkoušet péči o bílý chrup v podobě čištění kurkumou nebo černým uhlím. To jsou totiž dvě oblíbené metody posledních let...

pinterest.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram