Fashion influencerka Mirka Dobiš & FashionSpy: Čím jsem starší, tím víc mě baví základní kousky

Fashion influencerka Mirka Dobiš & FashionSpy: Čím jsem starší, tím víc mě baví základní kousky

Blogerka, máma a módní guru. Slovenská módní stylistka a také fashion influencerka Miroslava Dobiš Michalková je známá pod přezdívkou FashionSpy na svém Instagramu. Stojí za desítkami stylingových reklam, filmů a videoklipů a na svých sociálních sítích a blogu inspiruje ostatní ženy a radí, jak se oblékat.

zdroj: se svolením Miroslava Dobiš Michalková

Mirka a její působení nezůstalo bez povšimnutí, a tak se dostala do finálové trojky Social Awards Slovakia a v předchozím roce získala na Superblogeři roku cenu za nejlepší Fashion web 2019.

V módní branži jste začínala jako stylistka a kreativní konzultantka, jak jste se k této práci dostala, když máte vystudovanou ekonomiku a marketing?

Začínala som před 15 rokmi ako asistentka stylistky při výrobe televíznych relácií a reklamných kampaní. Postupom času ma to ťahalo viac k móde ako takej, a tak som sa osamostnila a začínala úplne od piky. Robila som styling pre stovky kampaní, fotení, editoriálov, televíznych projektov, videoklipov, či dokonca celovečerný film. Úprimne, bola to dosť nevďačná práca a veľká fyzická makačka.

Počas materskej dovolenky v roku 2015 som založila IG účet a blog a pridávala som tam módne inšpirácie. Postupne to naberalo na vážnosti a intenzite a k tradičnej práci stylistky som sa už nevrátila. V súčastnosti sa venujem len sociálnym sieťam a kurzom o móde.

Jaká byla vaše nejoblíbenější spolupráce na samém začátku?

Úplne prvá spolupráca bola zároveň prelomová a boli to kočíky Stokke. V tej dobe som bola jediná influencerka na Slovensku a v Čechách, ktorú si táto známa značka vybrala. Mala som necelých 9tis. sledujúcich a bola som na túto spoluprácu veľmi pyšná.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram