Festival Arcolor odtajnil porotu

Festival Arcolor odtajnil porotu

A je to tu! Arcolor představuje odbornou porotu pro letošní ročník soutěže ArFashion Designer. Letos v porotě zasedají opravdové špičky v oboru! Pojďme si je představit.

 

Módní návrhářka Monika Drápalová, držitelka titulu Grand Designer roku 2013

Monika Drápalová se letos stala Grand designérkou roku 2013. Stalo se tomu tak úplně poprvé, kdy ocenění Czech Grand Design získala módní návrhářka.

Monika vystudovala Vysokou uměleckoprůmyslovou školu v Praze. V roce 1998 si v Praze otevřela své vlastní autorské studio Ateliér Modrá.
Daří se ji i za hranicemi naší země a to v jedné z největších módních metropolí světa, v Paříži. Zde si Monika též otevřela svůj vlastní butik.

Módní návrhářka Iška Fišárková

Módní návrhářka Iška Fišárková přijala i letos naše pozvání do poroty ArFashion Designer 2014. 
Iška původně vystudovala malbu. Nakonec se ale ke svému vysněnému povolání módní návrhářky přeci jen dostala.

A ve své tvorbě nezapomíná ani na muže. Publikum například překvapila tím, že navrhla sukně i pro pány. V roce 1994 si založila značku nesoucí jméno Max Fred, pod kterou navrhuje pánské košile.

Oděvní výtvarník a pedagog ak. mal. Česlav Jaroš

Česlav Jaroš zakončil své studium na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze obdržením ceny za nejlepší diplomovou práci na téma Průmyslově zpracovaná pánská konfekce. Roku 1991 se stal majitelem soukromého studia figurální kresby Domino a pedagogem.

Od roku 2001 přednáší na Vyšší odborné škole oděvního návrhářství, kde je autorem mnoha projektů např. Students for KENVELO, Fashion Label a další.

Oděvní návrhářka a vedoucí katedry Textilní tvorby na VŠVU V Bratislavě prof. Júlia Sabová, akad. mal.

Júlia Sabová vystudovala Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě, obor textil.
Dnes se Júlia věnuje pedagogické činnosti, v roce 2002 se stala vedoucí katedry textilu na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě.

Kromě pedagogické činnosti se Júlia samozřejmě věnuje i oděvní tvorbě, např. oděvním doplňkům a pokrývkám hlavy a dále textilnímu interiérovému designu a malbě.

Majitelka Ateliéru Clarisse a zakladatelka Školy oděvní tvorby a marketingu Ing. Klára Haunerová.

Klára Haunnerová vystudovala mimo jiné Technickou univerzitu v Liberci, fakultu textilní a Vysokou školu finanční a správní, kde získala titul inženýr.
Pro vzdělání se vydala též i do zahraničí.

Po studiu si založila značku Clarisse fashion a později Školu oděvní tvorby a marketingu.
Škola oděvní tvorby, která se ze začátku zdála být jen jako přivýdělek, se postupem času stala úspěšným podnikáním.

Vítězka soutěže ArFashion designer 2011, módní návrhářka MgA. Alžběta Presová

Jsme moc rádi, že vítězku ArFashion Designer 2011 uvidíme letos v roli porotkyně.

Alžběta vystudovala Vysokou školu výtvarných umění, obor design textilu v Bratislavě. V roce 2011 zvítězila na Arcoloru se svou kolekcí ŠOK OK.
O rok později prezentovala svou kolekci Poslední Mohykánky přímo v ulicích Prahy v průběhu festivalu Arcolor.

 

Organizátoři festivalu Arcolor tímto porotcům mnohokrát děkují, že přijali jejich pozvání do poroty soutěže ArFashion Designer 2014. Velmi si toho cení a věří, že v letošním ročníku se najde spousta talentovaných návrhářů, kteří jednou budou stejně tak úspěšní, jako právě členové odborné poroty.

Již brzy vás budeme informovat o výsledcích této soutěže a poodhalíme osm finalistů, kteří představí své kolekce, a to 13. 9. 2014 v Experimentálním prostoru NoD v rámci festivalu mladé módy Arcolor, kde také bude slavnostně vyhlášen absolutní vítěz.

Na festival konaný ve dnech 12. – 13. 9. 2014 v Exper. prostoru NoDu vás zárověň srdečně zveme. Můžete se těšit na dva dny nabité přehlídkami, fashion talky nebo třeba na výběrový prodej autorských prací.

Nesmíme opomenout ani neotřelou přehlídku přímo v ulicích Prahy, která letos 12. 9. bude patřit návrhářce Janě Minaříkové.

Zdroj: Arcolor, foto: Stanislav Honzík

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram