Festival mladé módy Arcolor představil bohatý program nadcházejícího ročníku

Festival mladé módy Arcolor představil bohatý program nadcházejícího ročníku

Dva dny nabité módou. Fashion marathon s Janou Mnaříkovu – neboli módní show přímo v ulicích Prahy, pop-up store, fashion talky, přehlídky finalistů soutěže ArFashion designer. To vše bude Arcolor 2014.

Ve středu uspořádali oganizátoři festivalu gurmánskou snídani pro novináře, kde představili program festivalu, odtajnili porotu soutěže ArFashion designer. Současná držitelka tohoto titulu Jana Minaříková premiérově představila kolekci, která se bude prezentovat na přehlídce v ulicích Prahy. Redakce Módy u toho nemohla chybět.

Festival mladé módy Arcolor bude tedy probíhat 12.-13. září 2014, opět v experimentálním prostoru NoD.

Náštěvníci se mohou v průběhu festivalu těšit na výběrový prodejní Pop-up store, nebo nově také na zajímavé fashion talky na témata Fashion Industry a Budování značek.

V pátek 12. 9. si určitě nenechte ujít unikátní přehlídku přímo v ulicích Prahy, tento rok nazvanou Fashion Marathon, kde představí módní návrhářka Jana Minaříková kolekci „Ukaž mi svou sbírku“, která je inspirovaná sbírkou známek jejího dědečka.
Trasa je pro tento rok skutečně dlouhá a vypadat bude takto: NoD - náměstí Republiky - metro B - Anděl - tramvaj - Palackého náměstí – Náplavka - Metro B - Můstek - Václavské náměstí - Staroměstské náměstí – NoD.

Na večer je poté plánována přehlídka spodního prádla Page Underwear Pavly Gerschonové, kde se v pomyslném souboji setká příjemné a zdravé spodní prádlo z nebarvené biobavlny. Proti němu nastoupí spodní prádlo z koženky a kovu, vytvořené přímo pro koncept této přehlídky. 
Druhou část přehlídky návrhářka představí modely, které vznikly z nově navázané spolupráce s hudebním vydavatelstvím Blakkwood.

                       

V sobotu se na finálovém večeru představí osm finalistů soutěže pro začínající oděvní tvůrce ArFashion designer. V tento večer bude k vidění na 80 modelů od nadějných talentů módního světa.
Také bude slavnostně vyhlášen absolutní vítěz, který symbolicky převezme titul ArFashion designer a mimo další ceny získá možnost představit svou následující kolekci v rámci přehlídky na nejdelším mole světa – tedy přímo v ulicích Prahy.

Finalisty soutěže i jejího vítěze vybere na základě zaslaných přihlášek odborná porota, kterou tento rok tvoří skutečně věhlasná jména.

Porotu tvoří:
držitelka titula Grand designér Monika Drápalová
uznávaná módní návrhářka Iška Fišárková
oděvní výtvarník a pedagog ak. mal. Česlav Jaroš
oděvní návrhářka a vedoucí katedry textilní tvorby VŠVU v Bratislavě prof. Julia Sabová, akad. mal. 

majitelka ateliéru Clarrise pořádající odborné Kurzy oděvní tvorby Ing. Klára Haunerová 
vítězka soutěže ArFashion designer 2011 MgA. Alžběta Presová

Kromě těchto užitečných informací a příjemných dojmů jsme si z tiskové konference odnesli také plné a spokojené žaludky. Snídani, připravenou organizátorkami, se totiž nedalo odolat. 
Nezapomeňtě si již nyní termín konání festivalu zapsat do diářů!

Foto: David Severin

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram