Firma Grund představila kolekci koupelnových koberečků

Firma Grund představila kolekci koupelnových koberečků

Česká rodinná firma Grund spojila své síly s Osmanym Laffitou

Netradiční představení nové „fashion spolupráce“ mezi kubánsko-českým návrhářem Osmany Laffitou a českou rodinnou firmou Grund se konalo v Palffyho paláci ve Valdštejnské ulici. Spolupráci si pochvalovaly obě strany. Ředitel společnosti pan Jiří Grund se nechal slyšet, že kolekce Osmany Laffita for Grund je plná Osmanyho neopakovatelného rukopisu, který posouvá jejich koberečky zase trochu blíže k uměleckému dílu. Osmany Laffita, který není jen módním návrhářem, ale designérem obecně, si zas pochvaloval, že díky spolupráci s firmou Grund na kolekci bytového textilu, konkrétně koupelnových koberečků, mohl opět zabrousit do své oblíbené oblasti do užitého designu.

Celá akce začala módní přehlídkou, která se nesla v přírodním duchu. Modelky a jeden model představovali jakési „krásná stvoření“, jež se pomalu „nesla“ v šatech, z nichž byla alespoň část vyrobená z koberečku od Osmany Laffity. Nejkrásnější byly ty modely, kde byl materiál se vzorem z koberečku použit na dlouhou sukni, která vedla až na zem. Uzoučký pas modelky a následně dlouhá sukně z koberečku, působili krásně a pro vyzdvihnutí právě koupelnových předložek, to mělo ten správný velkolepý efekt. Nutno ale poznamenat, že na rozdíl od koberečků tyto šaty sloužily jenom pro tento den a nedají se nikde zakoupit. Netradiční party k představení této kolekce se konala v pražském Palffyho palácianenechalosi jiujít mnoho zástupců ze světa módy, designu a umělecké sféry. Nechyběli kamarádi Osmanyho Laffity,zpěvák Sámer Issa či herečka Anife Vyskočilová.

Od náročného moderování předvolebních debat si přišla odpočinout moderátorka Štěpánka Duchková. Po přehlídce následoval projev pana Grunda a Osmany Laffity. Dozvěděli jsme se, že si Osmany spolupráci s firmou Grund moc užil, a dokonce se v jednu chvíli přátelsky dohadoval s panem Grundem, že si připadá jakoby si on najímal firmu Grund, a ne že firma platí jeho. Pan Grund mu na to mile odvětil, že bylo v jeho velikém zájmu, aby byl Osmany spokojený a byl na výsledná díla pyšný.

Celá limitovaná kolekce Osmany Laffita for Grund obsahuje dvanáct různých vzorů v několika barevných variantách. Koberečky jsou šity na nejmodernějších strojích, originální ruční metodou či kombinací obou způsobů a budou k dostání exkluzivně v internetovém obchodě společnosti Grund na adrese: www.laffitaforgrund.com. Zakoupit je můžete v několika velikostech od 629 Kč do 3259 Kč. A to za „Laffitu“ není skutečně přemrštěná suma! „Dovolím si tvrdit, že firma Grund společně s Osmany Laffitou dostojí jeho známému mottu „ Navrženo a vyrobeno s láskou“,“ uzavřel spolupráci Jiří Grund. Tato zbrusu nová kolekce Osmany Laffita for Grund navazuje na důraz firmy Grund na design výrobků a předchozí spolupráci s otci světového designu Luigi Colanim a Alessandro Mendinim, i na realizovanou kolekci ve spolupráci se slavnou módní návrhářku Blankou Matragi.

O společnosti Grund
Česká rodinná firma Grund již více než 20 let vyrábí koupelnové předložky a vyváží je do více než 40 zemí celého světa. Firma vznikla v lednu 1990 v prostorách rodinného domu. Již v roce 1992 otevřeli nový závod, který zaměstnával 50 pracovníků.

V následujících letech byl areál firmy postupně rozšiřován a vybavován moderními stroji a zařízeními. V roce 1997 byla vybudována přádelna, která nyní pokrývá veškerou potřebu příze pro výrobu koupelnových předložek. Od svého založení si firma udržuje významnou pozici na českém a slovenském trhu. Daří se pokrývat většinu obou těchto trhů, a to i díky tomu, že byl výrobní sortiment doplněn o nabídku závěsů, teleskopických tyčí, podušek a dalších doplňků, které jsou zákazníkům dodávány také ve formě koordinátů. V současné době již firma GRUND zaměstnává více než 150 pracovníků a svoje výrobky exportuje do více než 40 zemí celého světa. Sortiment je k zakoupení na e-shopu Grund.cz.

 

Zdroj obrázků: ASPEN.PR, Osmany Laffita, Grund

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram