Fixační sprej: vychytávka, která udrží váš make-up na správném místě

Fixační sprej: vychytávka, která udrží váš make-up na správném místě

Fixační sprej je tou největší zbraní v taštičce na make-up každého vizážisty. Zaručený způsob, jak zajistit, aby se váš zářivý make-up v létě do oběda neroztekl, ale naopak zůstal na svém místě

zdroj: notino

Určitě to moc dobře znáte - ranní chvíle trávíte dokonalým a precizním nanášením make-upu, abyste se odpoledne přistihla s příliš lesklým čelem, očními stíny v záhybech a řasenkou rozmazanou kolem očí. A navíc, v létě se podobný scénář ještě o něco zhoršuje. Trochu přeháníme, protože s kvalitním make-upem dokážete divy, ale fixační sprej je takovou tou pomyslnou třešinkou na konci vaší líčící rutiny, který byste rozhodně neměla vynechávat.

zdroj: pexels

Jsou formulovány tak, aby dodaly vašemu make-upu další hodiny extra výdrže způsobem, který ani fixační pudr nedokáže. Stačí opravdu přestříkat malým množstvím obličej a budete mít pod kontrolou matnost, ale také v některých případech ochranu SPFpotřebnou hydrataci pomocí aktivních složek, jako je kyselina hyaluronová nebo zmenšení viditelnosti rozšířených pórů. Je jen na vás, co přesně vaše pleť preferuje a jaký fixační sprej si vyberete. 

zdroj: pexels

A jak vybrat fixační sprej, který bude vhodný právě pro váš typ pleti?

Barry M Fresh Face

Svěží fixační sprej na obličej, který udržujte make-up na svém místě po celý den. Barry M Fresh Face obsahuje navíc Aronia Berry a vitamin C pro rozzářenou pleť. (krasa, 189 Kč)

zdroj: krasa

Benefit POREfessional: Super Setter

Náročný den, ale vaši pleť a hlavně make-up máte stále pod kontrolou. Benefit POREfessional: Super Setter je víceúčelová ultra jemná mlha, která okamžitě vyhladí rozšířené póry a dodá vašemu make-upu tu správnou podobu na celých 16 hodin. Je bez alkoholu, voděodolný a potuvzdorný. (sephora, 1120 Kč)

zdroj: sephora

MAC Cosmetics Prep + Prime Fix+ Mattifying Mist

Ideální pro použití na nenalíčenou pleť, jako základní krok nebo po aplikaci make-upu jako fixační sprej. Tato zklidňující mlha kombinuje složení pudrových částic absorbujících mastnotu a látky, které pomáhají prodloužit výdrž make-upu a zároveň podporují stále svěží a rafinovaný vzhled s minimalizovanými póry. (notino, 496 Kč)

zdroj: notino

Urban Decay All Nighter 

Fixační sprej na make-up Urban Decay All Nighter chrání nejen to večerní líčení před roztečením, ale také setřením a ztrátou dokonalosti. Zároveň pleť zmatňuje a na tváři je opravdu tak lehký, že o něm ani nebudete vědět. Takže pokud se chystáte na party, nezapomeňte si ho přihodit do kabelky. (notino, 599 Kč)

zdroj: notino

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram