Hana Zárubová představí pokračování své jarní kolekce Work in Process II

Hana Zárubová představí pokračování své jarní kolekce Work in Process II

Kolekce Hany Zárubové Work in progress II navazuje na Work in progress

„Kolekce vychází z tématu, kdy samotný design oděvu vzniká nahodile při realizaci a v určitém momentu je proces vývoje zastaven. Vše vzniká spontánně. Chyby nejsou chybami a výrobní odchylky jsou vítané“ říká o své kolekci módní návrhářka Hana Zárubová.

„Velká část kolekce je záměrně plochá z jedné strany. Zapojila jsem do hry úspěšné střihy z minulých kolekcí, ale vybrala jsem jen tu vydařenější polovinu a umístila na metráž. Oděv dostal najednou zábavnější formu. Kontrast 2D a 3D, placatost a prostorovost oděvu prezentované a nošené na lidském těle mě zajímá již dlouho. Vtéto kolekci jsem se při jeho zkoumání dostala zatím nejdále“ dodává Hana Zárubová. Kolekce záměrně vypadá jako by se jednalo o předvýrobní vzorky se stopami testování. Technologie, jindy schované, jsou nahoře a tvoří detaily oblečení. Úmyslné chyby jsou přiznané, adjustace přichycené jen provizorním stehem. Vše je podtrženo etiketami Štěpána Malovce, pálenými laserem do filcu, které „varují“ uživatele před nošením oblečení, a to zvláště na veřejnosti. Materiály použitými v kolekci jsou vlna, kašmír, technický úplet a hedvábný dupion.

O fotografiích a stylingu kolekce: Styling: Milan Chorouš, Líčila: Eliška Matějková, Česala: Lucie Molnárová / Toni&Guy, Brýle: Nastassia Aleinikava, Boty: Hana Frišonsová (vysoká dřeva), Pavla Podsedníková (zbytek), Foto: Michal Ureš.

Hana Zárubová je česká módní návrhářka, která byla zvolena Módním designérem roku 2010 a 2012 Czech Grand Design. Své autorské kolekce tvoří pod značkou by hanazarubova. Společně sgrafickým designérem Štěpánem Malovcem navrhuje a prodává vlastní limitovanou kolekci módních doplňků.

 

Zdroj obrázků: fotografie Michal Ureš

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram