Heidi Klum i Kate Moss oslavují 90. narozeniny postavy Mickey Mouse

Heidi Klum i Kate Moss oslavují 90. narozeniny postavy Mickey Mouse

Kniha, která vznikla za podpory mnoha celebrit, má větší úkol, než jen připomenout, že je tu Mickey Mouse již téměř sto let. Její výtěžek jde na dobrou věc.

Třicet hvězd z módního, filmového i hudebního světa jsou zachyceny v knize, která se jmenuje “Mickey Mouse & Me”. Projekt, za kterým stojí fotograf John Rankin Waddell, oslovil i Liv Tylor, Amandu Holden nebo také Hayley Atwell.

Populární ženy na fotkách představují módní kousky s oblíbeným myšákem. Výtěžek z prodeje knih bude věnován organizaci s názvem „Together for Short Lives", která pomáhá dětem se smrtelným onemocněním. „Mickey Mouse mě ohromil už jako dítě. A Disneyho fantazie mě nutila být součástí filmu. Mickey je víc než jen určitý charakter. Je symbolem optimismu, naděje a inspirace pro lidi všech vrstev, což potvrzuje i vliv na mou fotografii za celá ta léta, co fotím,” řekl fotograf Rankin. „Tato kniha vzdává poctu inspirativnímu vlivu v průběhu několika generací a jeho cestě od jednoduchého náčrtu až po kulturní ikonu 90. let. Doufám, že vyděláme spoustu peněz na tuto neuvěřitelnou charitu."

Kniha bude prodávána v rámci dražby na eBay v červenci letošního roku. Umělec dále plánuje v září 2018 vydat knihu s názvem „Unfashionable“, která se zaměřuje na jeho módní fotografie.

wwd.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram