Hoodie: Oblékněte mikinu do práce i na večírek

Hoodie: Oblékněte mikinu do práce i na večírek

Hoodie, známá jako mikina s kapucí, se nutně nemusí vyznačovat pouhým volnočasovým oblečením. Přesvědčíme vás, že je hodna i business looku.

Mikinu, měkký, příjemný svrchní kousek oblečení, většina z nás vnímá jako volnočasové oblečení hodno výletu v přírodě či procházky s těmi nejbližšími. Opak je ale pravdou. Vyjma společenské etikety na bále či podobných společenských událostí a zásad mějme na paměti, že móda je opravdu hravá a pravidla určujete vy samy. Inspirace je jedna věc, pojetí už je ale na vás. Tak proč byste si nemohly vzít hoodie – mikinu s kapucí jako business look do práce? Stačí jen umět kombinovat a nebát se.

Hoodie a kalhotové variace

K mikině se hodí snad všechny typy kalhot. Od džínů až po kožené či společenské kalhoty. Nejen veškeré materiály jsou žádané, ale také i střihy – od vysokých s pasem, přes skinny až po culottes. Pokud máte namířeno na městské pochůzky, zvolte mikinu s koženými culottes kalhotami, džíny nebo strečovými koženkovými kalhotami. Doplňte kotníkovými kozačkami bez příliš velkého podpatku a přehoďte přes sebe kabát či vypasovanou bundu, tak jako si oblíbila Kendall Jenner. Kabát či bundu vybírejte do V střihu, aby mikina vynikla. Mnohé jsou s vysokým lemem, a tak se nemusíte bát, že byste prochladly. Navíc nás kapuce pěkně hřeje a přijde vhod, když se zrovna rozprší a vy marně hledáte deštník ve své kabelce. Look s kozačkami na vysokém podpatku pak volíme na večeři či na komorní párty. Pokud mikinu zkombinujete s vysokými širokými kalhotami a sáčkem stejného kostkovaného vzoru, business casual look je na světě. Jednobarevná mikina dodá šmrnc jinak do úhledného vzhledu. A pokud se nebojíte trochu té divočiny, vykročte na podpatcích a s kožichem se zvířecím vzorem. Outfit hoden na pořádnou jízdu ve víru velkoměsta či koncert. Chic a pohodlné zároveň.

Ženské pohodlí

A pokud chcete ukázat více ze své ženskosti a nehalíte se v zimě pouze do kalhot, vhodná kombinace s hoodie jsou samo sebou i sukně. Doporučujeme ty ve ¾ délce áčkového střihu či volně spuštěného. Obepnutá sukně není zcela vhodnou kombinací. U materiálu se ale můžete vyřádit více. Ať už zvolíte plisovanou, koženkovou či saténovou – v žádném v tomto případě nešlápnete vedle.

V hlavní roli krajkové či transparentní šaty

U šatů volný střih platí dvojnásob. Velmi vítanou kombinací jsou vykukující krajkové šaty zpod mikiny či průhledný materiál. Působí to velmi žensky a rebelsky zároveň! Vojenské kotníkové kozačky budou tím správným obutím. Nebojte se ale ani teplákových šatů s kapucí. Skvěle je doplní barevný kožíšek z umělé kožešiny.

Perlové šperky a mikina?

Říkáme ANO! Mikině dodají elegantnost šperky, které kombinují perly a zlaté medailonky. Nebojte se jich mít na krku více a kombinuje perlové náhrdelníky se zlatými řetězy. Minimalistická jednobarevná mikina to unese.

Zdroj: pinterest.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram