Hra barev a vzorů - kolekce Burberry pro muže

Hra barev a vzorů - kolekce Burberry pro muže

Tyrkysová, kanárkově žlutá, puntíky i proužky, to všechno patří do nové jarní kolekce britského módního domu Burberry. Tolik barev a vzorů jsme asi dlouho u této ani u jiné značky v pánských kolekcích neviděli.

Kromě vrstvení oblečení na přehlídce předvedli i doplňky jako sluneční brýle, kravaty nebo vaky. 

Modely jsou v celé barevné škále - odstíny modré a žluté, červená, tyrkysová, zelená i růžová. Zajímavé je pojetí vzorů, kde Christopher Bailey kombinoval puntíky s proužky. Nejvíce byly k vidění košile doplněné o výrazné kravaty, teplé kabáty a puntíkaté loop šály. 

Nečekaně dobře působilo kombinování odstínů modré společně s tyrkysovou nebo zelenou. Košile i kalhoty byly střižené naprosto klasicky, výjimkou byly kabáty, saka i svetry, které byly poměrně široké a robusní.

K outfitům modelové obuli kožené mokasíny v kombinaci barev červená, žlutá, modrá nebo jednobarevné odstíny hnědých, ale našly se i křiklavě žluté nebo červené.
  

Polovinu outiftů doplňovaly netradičně řešené sluneční brýle. Jejich obroučky jsou široké a často kostičkované nebo celé barevné.

Dále celou kolekci spojují úzké kravaty v odstínech, které kontrastují se zbytkem oblečení. Kolem krku byly k vidění loop šály, některé z nich se vzorem velkých puntíků.

V ruce pak pánové nosili vaky, které jsou oblíbené už nějaký ten pátek a to nejen mezi muži. Mají úspěch díky své praktičnosti a ceněná je také jejich lehkost, protože většinou nejsou vyráběné z ničeho jiného než z polyesteru a zavírají se pomocí stahovacích tkaniček. Tak proč je nenosit, že?

Návrhář se samozřejmě předvedl na kabátech, které jsou pro tuto značku proslulé. Střihy sice byly široké, přesto kabáty působily elegantně a velké knoflíky i kapsy jim přidaly zase na ležérnosti. Mimo béžové barvy Burberry předvedlo i provedení v barvách výrazných.

Kvalitně byla provedená i saka. Některá z nich byla vzorovaná a bez ramenních vycpávek, takže na rozdíl od kabátů působila přirozeně. 

Jak se jarní kolekce Burberry líbí vám?

 

Zdroje obrázků: style.com 

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram