Isabel Marant nařčena z plagiátorství

Isabel Marant nařčena z plagiátorství

Isabel Marant byla jednou z mexických komunit nařčena z kopírování. Problematická je její jarní a letní kolekce určená pro tento rok.

Jihomexická komunita Mixe se brání údajnému plagiátorství, kterého se měla dopustit francouzská návrhářka Isabel Marant jedním ze svých kousků z nové kolekce pro Jaro/Léto 2015. Komunita tvrdí, že Marant do své kolekce okopírovala design jejich tradičního oblečení. A při pohledu na fotografie Isabeliny módní řady a tradičních mexických šatů a blůz, bude mít Marant co vysvětlovat.

Isabel Marant inspiraci mexickou kulturou nepopírá, a poté, co se komunita ozvala, ji uvedla jako zdroj. Navíc se sama vzdala autorství k designu ztvárněného na některých jejích modelech a ohlásila své rozhodnutí soudu, který bude případ rozhodovat. U soudu je Marant momentálně uprostřed právního sporu s dalším francouzským domem Antik Batik, jenž si též dělá nároky na některé její designy.

Představu o jarní a letní kolekci Isabel Marant a její inspiraci mexickým etnikem si můžete udělat z pár následujících fotografií:

Foto: vogue.co.uk, luxuo.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram