Jak doopravdy vypadá, když si najmete osobního stylistu

Jak doopravdy vypadá, když si najmete osobního stylistu

Většinou vás to nepotká ve dvaceti, ale jednou možná přijde okamžik, kdy už nevíte, jak svůj styl posunout na další level. Od toho jsou osobní stylisté. 

Pokud je vám pětadvacet a stojíte před důležitou kariérní výzvou nebo novou příležitostí, která si žádá dodržování přísného dresscodu a vás buďto nebaví oblečení vybírat nebo pro to nemáte tolik citu, určitě se vám osobní stylistka nebo stylista vyplatí. Častěji ovšem po jejich službách sahají ženy ve středním věku, které touží po změně a přijde jim, že v jejich oblékání chybí šmrnc. Ve světě je najmutí osobního stylisty stále běžnější záležitostí než u nás, i tak se tento trend začal rozmáhat také v našem prostředí. Hodina s profesionálem se pohybuje zhruba od jednoho tisíce korun. 

Záleží samozřejmě, na jakém typu poradenství se dohodnete - někdo touží po vytřídění šatníku, jiný by rád pomohl s nákupy. Nejčastěji si klienti kombinují obě varianty dohromady - nejdříve se stylistou protřídí kousky ve svých skříních a později přikoupí, co jim schází. Třídění šatníků většinou předchází určení barevné typologie, podle které se vy spolu se stylistou dále orientujete na barvy, které se k vašemu danému typu hodí. Samozřejmě, že si v šatníku můžete nechat i kousky, které by podle typologie měly letět do koše. Nikdo vám je tam nenahází, jedině vy sama. Odborník vám také poradí se správnými střihy a materiály, které se hodí k vám a vaší postavě. Před nákupy s vámi následně probere váš cíl - jestli chcete šatník omladit nebo naopak ho posunout více do business sekce.

Nejčastější mýty, které kolem stylistů v České republice panují, tvrdí, že je jejich najmutí velmi drahé. Za několik hodin se stylistou dáte třeba pět tisíc. Dočíst nebo doslechnout byste se také mohla, že stylista vás bude nutit do drahých kousků a do stylu, který se k vám nehodí. Právě naopak. On se vždy (alespoň ten správný) snaží podtrhnout váš osobní styl a i obchody, kam společně zamíříte, s vámi probere. Vyplatí se to i tehdy, když si nakonec vybrané kousky nepořídíte - alespoň budete vědět, po čem se příště podívat...  

marieclaire.com ; lovettstyling.com 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram