Jak na jaře kombinovat odstíny rtěnek a očních stínů, prozradila vizážistka Gabriela Lehmann

Jak na jaře kombinovat odstíny rtěnek a očních stínů, prozradila vizážistka Gabriela Lehmann

Péče o pleť je nedílnou součástí každého dne, občas jen tápeme, jak co kombinovat a zařadit do své pravidelné rutiny, proto jsme se zeptali na tři jarní tipy v líčení vizážitky Gabriely Lehmann. Ta mimo jiné radí, jak kombinovat růžové odstíny rtěnek s barvami očních stínů.

 

S jarním líčením si spojujeme lehkost a přirozenost. Jaké přípravky jsou vhodné pro sjednocení pleti a zářivý vzhled, aby zároveň mohla pokožka dýchat?

Jako podklad líčení volíme hydratační a rozjasňující krémy se SPF faktorem. Letošnímu roku vládne rozjasněný odlehčený vzhled, ke kterému vám pomůžou BB krémy a podkladové báze ve formě tintů a lehkých make-upů. Korektor používáme na lokální projasnění technikami vytvářejícími lifting. Trendy jsou stále krémové kontury a tvářenky. Lehké textury produktů ocení zejména zralá pleť, kde obzvlášť platí pravidlo méně je více.

K jarnímu období se hodí růžové odstíny rtěnek. S jakými barvami očních stínů je nejlepší je kombinovat?

Růžové odstíny rtěnek kombinujeme s minimalistickým líčením očí v zemitých odstínech odstupňovaných dle intenzity, zejména ve studené hnědé. Pro světlé typy volíme jemnou růžovou barvu, pro tmavé typy vybíráme studenější růžovou s fialovým podtónem. Jako topper můžeme použít perleť, která je letos zpět, stejně jako výrazné konturky, které ovládaly 90. léta.

Jaké přípravky či procedury je vhodné zařadit do své každodenní rutiny v péči o pleť v jarním období, pokud upřednostňuji přírodní produkty?

Každá žena by měla dodržovat minimálně tři kroky péče o pleť: čištění, tonizace, hydratace. Po zimě potřebujeme svou dehydratovanou a zašedlou a povadlou pokožku probudit. Navíc bychom neměli zapomínat na UV ochranu, jarní slunce je zrádné. Ráno doporučuji masáž obličeje pomocí kamene Gua-Sha, která zajistí rozproudění lymfy a probuzení pokožky. Do své rutiny nezapomeňte zařadit produkty s kyselinou hyaluronovou a vitamínem C, který zajistí projasnění. Pokud na textuře pleti cítíte, že je třeba pleť zbavit odumřelých buněk, doporučuji jemný peeling. Pro efektivní hydrataci můžete jednou týdně zařadit plátýnkovou masku.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram