Jak na podzimní líčení? Široká paleta barev, přirozené obočí a karamelová rtěnka jako třešnička na dortu

Jak na podzimní líčení? Široká paleta barev, přirozené obočí a karamelová rtěnka jako třešnička na dortu

Dnešní doba dovoluje podstatně více, než tomu bylo zvykem. Podzimní líčení už se dávno netočí jenom kolem barev spadaného listí. Radovat se budou čisté romantické duše stejně jako ženy s vyzývajícím stylem.

zdroj: pixabay.com / jonas-svidras

Jsou to nejenom přizpůsobující se trendy, ale také dekorativní značky, které své kolekce kosmetiky mění podle toho, co se ve světě módy a krásy odehrává. „Co všechno si dnes můžeme v otázce líčení dovolit, spíše než společenské konvence, limituje už jenom naše odvaha,“ říká jeden z nejlepších českých vizážistů Pavel Bauer, který dále zmiňuje příznačné mísení kultur, etnik a místních zvyků zrcadlících se zejména na sociálních sítích, kterými jsou naše životy protkány.

Jaké trendy tedy hýbou letošním podzimem?

Dávku inspirace přináší Pavel Bauer, vítěz Mistrovství ČR v make-upu a jeden z nejvyhledávanějších českých vizážistů s více než 20 lety zkušeností v oblasti kosmetiky a líčení pro módní časopisy, fashion přehlídky, televizní pořady a reklamy. Ať už vás ze široké palety jeho tipů osloví kterýkoliv, vše potřebné najdete v nabídce prodejců kosmetiky Centra Černý Most. Ta je pro vaše pohodlí nyní k dispozici také on-line. Jaké trendy tedy hýbou letošním podzimem? Dávku inspirace přináší Pavel Bauer, vítěz Mistrovství ČR v make-upu a jeden z nejvyhledávanějších českých vizážistů s více než 20 lety zkušeností v oblasti kosmetiky a líčení pro módní časopisy, fashion přehlídky, televizní pořady a reklamy. Ať už vás ze široké palety jeho tipů osloví kterýkoliv, vše potřebné najdete v nabídce prodejců kosmetiky Centra Černý Most. Ta je pro vaše pohodlí nyní k dispozici také on-line.

zdroj: archiv Pavel Bauer

Intenzita líčení a jednotlivé tóny barevné palety

Za stálice podzimního líčení označuje Pavel Bauer odstíny fialové a šedé, doplňuje však, že pestrost palety aktuálně udávají neutrální tóny přes romanticky růžovou až po hluboce vínovou a antracitovou. „Byly doby, kdy jsme v nabídkách podzimních kolekcí kosmetických značek byli zvyklí vídat typické barvy podzimu, jako je hnědá, bordó nebo khaki. V našich středoevropských podmínkách barvy spadaného listí k podzimu přirozeně patří a tato klasika je v kurzu i dnes,“ říká na úvod Pavel Bauer. Stejné je to i s intenzitou líčení: přehlídková mola letos nabídla variace stylingů od glow přírodního líčení, až po výrazný a efektní make-up.

„Nebojte se kombinace výrazných očí a světlých rtů. Ostudu si ale rozhodně neuděláte ani s klasickou oční linkou v kombinaci s červenou rtěnkou. A pokud chcete být skutečně originální, sáhněte po modré nebo zelené barvě,“ vyzývá Pavel Bauer.

Obsessions Haze Khaki Paletka očních stínů 820 Kč (koupíte v Sephora) /  s.he Paletka očních stínů 99 kč (koupíte v dm-drogerie markt)

Mono pudrové oční stíny 259 Kč (koupíte v Yves Rocher)  Colorful Special Effects Tekuté oční stíny 280 Kč (koupíte v Sephora)

 

V péči o pleť má hlavní slovo příroda

Jak je tomu naštěstí všude kolem nás, tak i kosmetiku ovlivňují aktuální přírodní trendy. Stále tedy platí, že základem líčení je hydratovaná a pěstěná pleť. Hlavní slovo však tentokrát mají produkty s přírodním složením, které pokožku zatěžují co nejméně.

Zklidňující & hydratační pleťová levandulová voda 215 Kč (koupíte v Manufaktura)  Tělová maska Podzim 348 Kč (koupíte v Havlíkova přírodní Apotéka)

 

Jak zvolit vhodný make-up

Dobře zvolený make-up by měl sedět nejen barevně, ale měl by působit přirozeně i co se týká textury a konzistence. Nedokonalosti pleti v případě nutnosti vyhladí báze. Běžně dnes ženy používají také kombinaci více odstínů make-upu, čímž dosahují dobře vymodelovaného obličeje. Pokud před make-upem dáváte přednost korektoru, tak jen pozor, abyste volilia ten správný. Pro maskování vad v pleti je vhodnější více krycí, zatímco kolem očí bude sedět lehčí a rozjasňující.

„Vyšší dívčí je pro mnohé také zakrývání kruhů pod očima. Tady vám velmi pomůže znalost těch správných barev, které zneutralizují nevzhledné tmavé kruhy právě vám,“ dodává Pavel.

Pro vaše pohodlí je nabídka prodejců Centra Černý Most nyní k dispozici také on-line

Care Natural Glow +10H Hydratation Foundation Pečující make-up 420 Kč (koupíte v Sephora)  Estée Lauder Double Wear Stay-in-Place Make-up 1 390 Kč (koupíte v Douglas)

 

Rozjasňující korektor na okolí očí 299 Kč (koupíte v Yves Rocher)  Lancôme La Base Pro Primer báze 1 490 Kč (koupíte v Douglas)

 

Trend IT UP paletka korektorů 80 Kč (koupíte v dm-drogerie markt)

 

Řasy „prodlouží“ i kleštičky, obočí podle pravítka už příliš netáhne

Sehnat řasenku, která řasy dokáže nejen prodloužit, ale i vytvarovat a zahustit, nemusí být pro každého snadný úkol. Jestli se to týká i vás, sáhněte prostě po takové, která vaše řasy jen přirozeně nalíčí, aby byly hezky oddělené. Optického prodloužení dosáhnete použitím kleští na řasy ještě před jejím nanesením.

„Fenoménem každé doby je i obočí. Dávno pryč jsou už naštěstí časy, kdy byly in dokonalé tvary jako přes šablonu. Obočí musí vypadat přirozeně a zachovat si svoji texturu, i když je zvýrazněné,“ upozorňuje Pavel Bauer.

24H Super Power Mascara řasenka 439 Kč (koupíte v Douglas)  Diorshow Pump'N'Volume HD Řasenka 1 049 Kč (koupíte v Douglas)

 

MARC JACOBS At Lash'd řasenka v limitované edici 790 Kč  /  Ebelin kleštičky na řasy 80 Kč (koupíte v dm-drogerie markt)

 

Rtěnka jako tečka na závěr

Klenot dámských kabelek v podobě rtěnky letošní podzim neomezuje na žádnou konkrétní barvu ani texturu. Ať už sáhnete po matné, krémové nebo metalické, faux pas se obávat nemusíte. Sezóna se ponese ve znamení karamelových, červených, ale také překvapivě oranžových barev.

Alverde Rtěnka 30 Kč (koupíte v dm-drogerie markt)  Matná rtěnka Grande Rouge 369 Kč (koupíte v Yves Rocher)  Rouge Satin Nude Rtěnka 330 Kč (koupíte v Sephora)

 

„Takto propracované líčení by byla škoda nezakončit rozjasňujícími pudry a tvářenkou. Jenom pozor na to, kam co patří. Svoji vizáž pak nezapomeňte zafixovat pro delší stabilitu,“ dodává na úplný závěr vizážista Pavel Bauer.

Rozjasňující pudr 549 Kč Yver Rocher  /  MAC Extra Dimension Skinfinish rozjasňovač 950 Kč (koupíte v Douglas)

Hourglass Ambient Lighting Paleta rozjasňujících pudrů 1 890 Kč (koupíte v Sephora)

 

s.he fixační sprej na make-up 99 Kč (koupíte v dm-drogerie markt)

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram