Jak na základy správného vrstvení? Naučte se jednotlivé kousky kombinovat ve čtyřech krocích

Jak na základy správného vrstvení? Naučte se jednotlivé kousky kombinovat ve čtyřech krocích

I když může být oblékání během babího léta často pěkným oříškem, stačí znát základy správného vrstvení a budete připraveni jak do chladného a deštivého rána, tak i na prosluněné odpoledne. Při volení jednotlivých kousků a jejich vzájemného kombinování se stačí řídit čtyřmi základními kroky.

Krok 1: Základní vrstva

Na naprostý základ vrstveného outfitu se nejlépe hodí jednoduché tričko, crop top či lehké tílko. Dodají vrstvu navíc, která zahřeje, naopak pokud se venku znenadání vyjasní, nemusíte zůstávat v dlouhém rukávu či svetru.

Kapitola sama o sobě jsou letní šaty, které lze jednoduše využít i na podzim. Pod ty se špagetovými ramínky se skvěle hodí například rolák s kontrastující barvou, naopak pokud si chcete zachovat možnost snadného odložení další vrstvy, sáhněte spíše po kouscích, které se šaty barevně ladí.

Šaty Weekend Max Mara, Boty Roberto Della Croce, Sukně Tommy Hilfiger 

Krok 2: Košile či vesta

Na první lehkou vrstvu přichází další kousek – košile je skvělým startem, pokud nevíte, kde začít. V šatníku ji v některém z univerzálních odstínů máme prakticky všichni, snadno ji tak s čímkoli zkombinujete. Pokud máte náladu na něco odvážnějšího, sáhněte po vestě. Ta se stala v posledních letech podzimní klasikou, která dodá outfitu novou texturu nebo vytvoří zajímavější barevnou kombinaci.

Bunda Lacoste, Vesta Heavy Tools, Vesta Heavy Tools

Krok 3: Elegantní přehoz

Sázkou na jistotu je ve třetí vrstvě sako. Představuje v šatníku totiž neutrální kousek, kterým neurazíte jak v práci, tak ani při večerním posezení u vína s kamarády. Nejlépe uděláte, pokud si při pořizování saka vyberete nadčasový střih, který z módy jen tak nevyjde – využít jej pak můžete nejen na podzim, ale prakticky přes celý rok. Pokud ale chcete celý look přeci jen trochu odlehčit, zkuste outfit zkombinovat místo saka s džínovou bundou nebo koženým křivákem.

Set Karl Lagerfeld, Sako Guess

Krok 4: Kabát na konec

Sázkou na jistotu je na podzim v případě kabátů nestárnoucí klasika v podobě trenčkotu. Je dostatečně lehký na to, aby vás při chůzi nezatěžoval, zároveň ale přidá vrstvu, která v sychravém počasí zahřeje. Ať už ale zvolíte jakýkoli kabát, hezký detail vytvoříte, pokud přes něj necháte límeček předchozí vrstvy vyčnívat.

Kabát Gant, Kabát Diesel

Jestli se vám zdá, že kvůli tolika vrstvám vypadá vrchní část outfitu příliš mohutně, zkuste při kombinování zvolit kalhoty s volnějšími nohavicemi či sukni. Celkový dojem se tak vybalancuje.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram