Jak ozdobit vánoční stromek? Zkuste to jinak!

Jak ozdobit vánoční stromek? Zkuste to jinak!

Víte, že váš vánoční stromeček může vypadat i zcela jinak, než jste zvyklí? 

Ve Švédsku se lidé zbláznili do nákupu oblečení po prababičkách, které si notně vyměňují na různých bazarech. Návrháři nás přesvědčují, že nejvíce sexy budeme vypadat v kalhotách z 50. let a bez skrupulí do nich navlékají jednu modelku za druhou, naposledy snad Kate Moss, která v extrémně retro plavkách a spodním prádle jako ze skříní mojí babičky fotila snímky pro prestižní módní magazín. A i když vám možná přijdou vánoční kreativní nápady, které vám teď představím vhodné spíše jako dekorace na české chalupy, rychle na to zapomeňte. Ne, že by nepatřily i tam, ale hodí se i do extra moderních interiérů a v podstatě kamkoliv.

Milé je, že se při jejich tvorbě pobavíte a nejspíš vymyslíte ještě něco úplně nového. Každý z těchto nápadů snadno pověsíte na zeď nebo o ní opřete. Jak se pustit do výzdoby netradičního vánočního stromku? Předně, žádný stromek nepotřebujete. Můžete začít tím, že uděláte inventuru toho, co máte doma. Osvětlení, ozdoby, nebo i různé netradiční věci ?třeba sbírku mušlí z dovolené, nebo šišky, které se vám válí doma na zahradě pod stromy. Udělejte si kupku s ozdobami a začněte vymýšlet, které se k sobě hodí a jak je dohromady nakombinujete.

Avšak je tady i druhá možnost. Podívejte se na inspirativní dekorace s vánočním stromkem, které jsme pro vás připravili a pak vyrazte nakoupit potřebné ozdoby nebo nařezat a stlouct dohromady nějaký ten základ stromečku. Stromeček můžete ale třeba i jen celý namalovat. Jak ozdobit vánoční stromek na zdi? Ozdoby můžete připevňovat přímo na zeď, ale je to poněkud destruktivní způsob. Podobně může posloužit dřevěná zeď, pokud takovou máte, nebo třeba dveře, či skříň. Méně destruktivní je takovou zeď nebo tabuli pro výzdobu vytvořit. Poslouží vám dohromady stlučená prkna, polystyrenová nebo sádrokartonová deska, korková nebo jiná nástěnka. Pokud podklad není sám o sobě estetický, můžete jej potáhnout plátnem, jinou tkaninou, nebo papírem. Pokud si kostru stromečku stlučete například ze starých desek, postačí jej pak o zeď opřít, nebo jen jednobodově upevnit ke zdi.

 

Zdroj obrázků: repro Trendir.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram