Jak pečovat o kůži před i po tetování

Jak pečovat o kůži před i po tetování

Nechat se tetovat neznamená jen vyhledat nejlepší tetovací studio a konkrétního umělce. Měli byste se také zajímat o to, jak připravit vaši pokožku na tetování i jak ji ochránit po něm.

foto: Pexels

Kůže je jemná a náchylná k tetovacím perům, proto je nezbytné vědět, jak o ni pečovat. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak na to.

Vyhněte se žiletkám i nůžkám

Pokud je potřeba dané místo oholit či zastřihnout, daný umělec si s tím poradí. Součástí tetování je i případné holení, kdy je použit sterilní holicí strojek nebo žiletka. Použití vašich běžných holících pomůcek může kůži podráždit.

Hydratace na prvním místě

Možná se vám to zdá banální, ale faktem je, že hydratovaná pokožka se lépe tetuje. Suchá, tedy dehydrovaná kůže, ztěžuje tatérům odvést perfektní práci. Navíc proces tetování na suchou kůži může být i bolestivější. Proto udržujte dostatečný pitný režim alespoň týden před samotným tetováním.

Zachovejte klid

V mnoha případech vyvolává tetování nepříjemný pocit. Měli byste však vědět, že tetovací nástroje ovlivňují pouze počáteční vrstvu pokožky. Během procesu tetování tak můžete zaznamenat určité svědění na kůži, ale je to jen chvilkový pocit. Zkušenost s tetováním není příliš příjemná, ale klidná mysl vám může pomoci zůstat uvolněnější, což celý proces usnadní.

Pozor na léky a alkohol

Než se vydáte na tetování, pravděpodobně byste měli zkonzultovat se svým praktickým lékařem, které vaše léky mohou případně ovlivnit proces tetování. Řadí se mezi ně zejména léky na ředění krve, aspirin či alkohol. Vše zmíněné může vést k nadměrnému krvácení při nanášení inkoustu na vaši kůži.

Zakrýt nebo odkrýt?

Ne každý tatér podporuje ponechání tetování odkryté ihned po jeho dokončení. I když je důležité nechat tetování zakryté, užitečné je také jeho odkrytí. Odkryté tetování sice urychluje proces hojení ale zároveň ho vystavuje možné infekci. Zde proto přichází ochranná strategie, kdy vám bude doporučeno mít tetování zakryté alespoň prvních pár dnů. Zároveň se vyhněte koupání ve slaných či přírodních vodách a místo jen lehce opláchněte vodou. Velké koupele nechte na později.

foto: Pexels

Krémy na tetování

Obvykle doporučení na tento krém dostanete od svého tatéra a je vhodné ho každý den jednou až dvakrát použít. Během hojení můžete cítit podráždění a svědění v okolí tetování, díky krému urychlíte proces hojení a kůže nebude suchá. Veganské a bio krémy seženete v hojném počtu také v rámci kosmetického trhu. Pokud máte odhalené nové tetování a vystavujete se přímému slunci, je vhodné ho natřít opalovacím krémem.

Závěrem

Zdravá kůže je velkým plusem úspěšného procesu tetování od A do Z. Hydratujte, používejte vhodné krémy a nezapomeňte, že byste na tetování neměli sahat bezprostředně po jeho dokončení. Zejména do 24 hodin od nabarvení je vzhled tetování stále náchylný ke změnám.

 

 

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram