Jak přistoupit k holení intimních míst

Jak přistoupit k holení intimních míst

Již ve starém Egyptě bylo ve své době samozřejmostí, že se ženy i muži holili.

Již ve starém Egyptě bylo ve své době samozřejmostí, že se ženy i muži holili. Netýkalo se to ovšem jen některých částí těla, ale doslova každý chloupek, a to včetně vlasů, musel jít pryč. Patřilo to jaksi k dobrým mravům.

V dnešní době už nezaujímáme tak striktní postoje, i když podíváme-li se podrobněji na fotografie ani ne 20 let staré, zjistíme, že ještě před nedávnou dobou se kromě pánských vousů neholilo prakticky nic.

Co se týče intimního holení, můžeme hovořit i o specifickém druhu módy, v níž v určité době panují určité trendy. Speciálně k tomuto účelu existují i depilační salóny, kde vám zkušený odborník či odbornice tuto oblast upraví podle vašeho přání. Můžete si nechat vytvořit rozličné obrazce a útvary. Chcete-li partnerovi udělat radost, jistě zvolíte tvar srdce, který asi z módy nikdy nevyjde. Na výběr máte např. z tvarů šipky, trojúhelníku, úzkého pruhu atd. Dokonce, pokud je pracovník salónu zručný, může vám na přání vyholit i monogram vašeho přítele nebo jiné tvary dle vašeho přání. Čím složitější obrazec, tím více peněz v salónu necháte.

Výjimkou v nabídce není ani barevná úprava ochlupení nebo speciální styling. Chcete-li si ovšem tuto záležitost raději nechat pro sebe, existuje mnoho způsobů, jak se přebytečných chloupků zbavit. Nejoblíbenější a také nejpoužívanější metodou je holení pomocí klasické žiletky a gelu nebo pěny na holení. Způsob je to sice bezbolestný, rychlý a momentálně účinný, avšak chloupky velmi rychle dorůstají, takže se celá procedura musí často opakovat.

Technikou s dlouhodobějším účinkem je depilace teplým voskem. Zde je sice nevýhodou, že závěrečné strhnutí proužku s voskem je poměrně bolestivé, za to vám však oholené místo vydrží hladké až 14 dnů.

Elektrické vytrhávací depilátory nejsou pro kůži, která je na intimních místech poměrně citlivá, příliš vhodné. Zaprvé to opravdu bolí, ale mnohem nepříjemnější je v tomto případě velmi časté zarůstání chloupků.

Užití depilačních krémů je další obvyklou metodou, pomocí níž si můžeme chloupky odstraňovat. Rozhodně vás to nebude bolet, je ovšem potřeba použít velké množství krému k tomu, aby oholení bylo dokonalé. Poté vám chloupky neporostou asi tak týden.

Kdo se chce ochlupení zbavit jednou provždy, má možnost nechat si jej odstranit laserem. K tomu je nutné objednat se opět do kosmetického salónu, kde tyto zákroky provádějí, ale musíte počítat s tím, že bude třeba absolvovat minimálně tři návštěvy, aby chloupky přestaly růst úplně.

 

Zdroj fotografií: Alibaba.com, For-me-online.de

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram