Jak se nosí trend krajkového tetování

Jak se nosí trend krajkového tetování

Jak se stalo dočasné tetování hitem na přehlídce Dion Lee v New Yorku. 

Trend z New Yorku

Dion Lee je návrhářkou působící v New Yorku a svou kolekcí na Jaro-Léto 2019 zaujala nejen propracovaností oděvů. Spolu s hlavní uměleckou maskérkou Erin Parsons a Dani Fonseca přišly na nový nápad ve formě dočasného tetování, které je však velmi nevšední. Umělecká společnost The Body of Art v New Yorku jim pomohla vymyslet, jak to bude vypadat.

 

Dokonalá kopie krajky

Jemné dočasné tetování k nerozeznání od toho pravého na sebe upozornilo na newyorské módní přehlídce návrhářky Dione Lee. Dokonalá kopie krajky byla vypilovanou verzí jinak fádního a kýčového tetování, které jsme vyzkoušeli snad již každý. Novou tvář dostalo právě u Dion Lee a ta ho posunula na doplněk hodný označeníHaute Couture tetování. Cílem bylo napodobit látky a krajky obsažené v kolekci a pod rukou maskérky Erin Parson se neobvyklá malba na tělo proměnila v iluzi, že modelky mají na sobě krajku. Dekonstrukce jednotlivých kousků z kolekce bylo skvěle mimikováno krajkovým tetováním.

Chytrá myšlenka

Každá modelka vypadala stejně s propracovanou malbou krajky, která skvěle kopírovala tu skutečnou a vykukovala pod moderně střiženými modely. Jednou na klíčních kostech, ve výstřihu, na krku nebo z pod sukně na stehně. Elegantní sexy doplněk přenesený pomocí transferního papíru a dokreslený rukou byl součástí stylingu jinak propracovaných a sofistikovaných modelů. Chytrá a přesto jednoduchá myšlenka provedena na té nejvyšší úrovni tak vyvolala pozitivní ohlas a možná i ti, kteří neholdují tetování, si to znovu promyslí.

  

vogue.co.uk, stylist.co.uk

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram