Jak se obléct do divadla?

Jak se obléct do divadla?

Touto otázkou se alespoň jedenkrát zabýval každý z nás. Někdo to zvládl lépe, jiný zase hůře. Tak jak by tedy měl vypadat ideál divadelního outfitu? Dozvíte se zde.

Ačkoliv se příprava ideálního outfitu do divadla může jevit jakkoliv jednoduše, vždy tomu tak být nemusí. „Proboha, jak si tohle mohl(a) vzít na sebe,“ probleskne nám hlavou při pohledu na některé z návštěvníků centra kulturního dění, kteří svůj outfit očividně tak úplně nezvládli.Přitom stačí tak málo, aby člověk nebyl středem nezbytně velké pozornosti.

Držte se jasných a léty prověřených pravidel slušného oblékání, která bezchybně fungují odjakživa.

Na ošoupané a zašlé rifle, které mohou v jiných případech budit skvělý vintage a trendy dojem, rovnou zapomeňte. Ano, jsou pohodlné a člověk si v nich nepřipadá tak škrobeně. V tom s vámi souhlasíme, ale do divadla zkrátka nepatří. Samozřejmě že existují i výjimky s liberálnějším přístupem a celkově odlišným pohledem na trochu té nedbalé elegance. Ve Státní či Národním byste se ale se zlou potázali, neboť jak je známo, klasická kamenná divadla kladou daleko vyšší nároky na dress code, než požadují malé alternativní scény.

Opera či Národní divadlo rovná se Black Tie

Obdrželi jste pozvánku, na které stálo dress code: Black Tie, a vy jste si hned v ten okamžik nevěděli rady co na sebe? V tom případě nešlo o nic menšího, než je právě tak návštěva výše zmíněných kulturních center, která přímo vyžadují oděv hoden tak slavnostní příležitosti. Výhradně se tedy jedná o formální oblečení v případě mužů, reprezentující skvěle padnoucí smoking, a u dam nelze zvolit jinak nežli dlouhou večerní toaletu.  

Běžná městská divadla rovná se Formal style

To znamená, že muži obléknou klasický společenský oblek, který je o stupeň méně formálnější nežli smoking (tuxedo), tudíž jej nemusí doplňovat motýlek ani smokingová košile s dvojitými manžetami a manžetovými knoflíčky, a lakýrky už vůbec nejsou nutností. Dámy pak volí koktejlové šaty – koktejlky, anebo se pro tuto příležitost skvěle hodí LBD little black dress – malé černé, které by rozhodně neměly chybět v žádném dámském šatníku.

Ve Smart Casual style – nedbalé eleganci raději s opatrností

Nejedná-li se o první dva shora uvedené případy, můžete zvolit i tento styl, který každému asi padne nejlépe, neboť je kombinací toho nejpohodlnějšího, co se ve vašem šatníku nachází. Ovšem takové opeře je vaše pohodlí zcela volné. Jelikož jde o kombinaci dvou stylů, je logicky mnohem hravější a jeho využití tak variabilnější. U smart casual muži elegantně skládají vrstvy, jejichž základem bývá často neodmyslitelný blejzr. K tomuto typu volnočasového „saka“ pak skvěle padnou jak košile či trika, tak ale i roláky nebo cardigany. Nejlépe zvolenými kalhotami jsou pak chinos.

pinterest.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram