Jak se správně obléknout nejen na letní svatbu – pro něj

Jak se správně obléknout nejen na letní svatbu – pro něj

Pojďte si s námi připomenout pár pravidel, která jsou důležitá pro správný dress code na svatbu pro muže.

Vzhledem k tomu, že tento den patří výhradně snoubencům, měli byste dodržet jejich přání. Pokud pořádají boho svatbu, nalaďte se na jejich vlnu. Uvolněte se, a nechte doma kravatu. Na takový typ svatby se hodí třeba kšandy, motýlek nebo vestička. Postačí vám košile a společenské kalhoty a zmíněné doplňky. Nezapomeňte, že pokud nemáte kravatu ani motýlka, musí být košile rozepnutá - alespoň dva knoflíčky. Snoubenci často stráví celý den v teniskách. Inspirujte se a obujte je také. Skvěle vypadají conversky.

Na obyčejnou svatbu budete potřebovat klasický oblek a na pozvánce byste mohli najít dress code black tie, tedy semi-formální oděv, který můžete například ladit do barev dané svatby. Například kapesníčkem, který máte v levé horní kapse nebo barvou košile. Nesnažte se najít barvu kravaty tak, aby vyhovovala barevným kombinacím dne D. Kravata musí vždy ladit se sakem. Pamatujte, pokud odložíte sako, musíte sundat i kravatu.

Na opravdu honosné svatbě, bude na pozvánce stát white tie - jde o nejvíce formální oděv. Nutností je frak a dodržení přesného dress codu.

Na co nezapomenout u formálního oděvu

Správná velikost udělá mnohem více, než čekáte. Může se zdát, že tento bod je zcela zřejmý. Bohužel, ne pro všechny. Mnoho mužů nosí špatnou velikost. Nejlépe si nechte ušít oblek na míru. Jistě se vám totiž stane, že jej využijete hned několikrát. Pokud se jedná o sladění do jistého stylu, pomohou vám doplňky nebo barva košile 

Barva a délka ponožek je důležitá. Ach ty ponožky - téma, které nám hlavně v létě, díky sandálům, nedá spát. Barva by měla být stejná, jako je barva kalhot, nesmí se však úplně bít s barvou bot. Ponožky musí být dlouhé tak, že když si sednete, nebude vám koukat mezi lemem ponožek a kalhot ani kousíček kůže.

Zapínání knoflíků u saka. Spodní knoflík je tam vlastně navíc, a nikdy se nezapíná. Když si sedáte, musí být sako rozepnuté. Naopak, když vstanete, musíte jej zase zapnout.

pinterest.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram