Jak se správně starat o nehty

Jak se správně starat o nehty

Ruce i nehty jsou součástí vaší sebeprezentace, takže je nutné se o ně pravidelně starat. Kvalita nehtů záleží samozřejmě na vaší stravě, zdraví i genetice. V tomto článku vám dáme jednoduché tipy, jak mít krásné nehty, i když vám příroda nepřála.

Jak pečovat o své nehty? Můžete se o nehty starat sama a nemusíte platit za manikérku nebo si dělat gelové nehty. Pokud vaše nehty nejsou takové, jaké chcete, pak se zaměřte na vyváženou stravu a zařaďte do jídelníčků vitamíny.

Jak začít

Nejdříve si nehty pořádně odlakujte, ať máte čisté plátno. Nemusíte spotřebovat velké množství odlakovače, protože hodně vysušuje. Není potřeba nehty zastříhat kleštičkami nebo nůžkami, postačí vám pevný pilník, který krásně vytvaruje váš nehet do požadovaného tvaru. Máte na výběr od klasických hranatých, kulatých, mandlových či špičatých tvarů. Když máte hotovo, tak si na ruce naneste balzám, olejíček nebo výživu na nehty. Nejedná se o lak! Necháte působit 10 až 20 minut, aby se vaše nehty i kůžička hezky zregenerovaly. Poté si vezměte pomerančové dřívko a zastrkejte kůžičku zpátky. Nemělo by vás to bolet díky předchozímu kroku. Pokud vám to nestačí, tak můžete kůžičku zastřihnout malými kleštičkami.

Leštit a sušit

Další krok je zjemnění povrchu nehtu a jeho leštění. Nepoužívejte drsný pilník, abyste si nenarušily nehtové lůžko. Omyjte ruce, do sucha vysušte a můžete začít. Vezměte si váš oblíbený lak a pusťte se do práce. Pokud máte problém s tím, že vám lak teče kolem, tak jej pořádně otřete. Začněte asi 2 mm od kořene nehtu svižným pohybem až po volný okraj nehtu. Vždy si štěteček zase otřete, laku stačí jen malá vrstvička, kterou necháte zaschnout. K dokonalosti to dovedete druhou vrstvou, vždy záleží na kvalitě laku a jeho pigmentaci.

Myslete i na ruce

Necháte pár minut zaschnout a následuje poslední krok tzv. „top coat“ tedy průhledný lak, který vše hezky zapečetí a nehet vám tak vydrží mnohem déle. Leskne se a nemusíte se bát, že by se nehty hned druhý den oloupaly. Nakonec je dobré zmínit, že i ruce potřebují nějakou tu péči. Naneste si alespoň krém, což vaše ruce ocení především v tomto období, kdy jsou suché .

Zdroj foto: Pinterest.com, Pixbay.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram