Jak se učesat na společenskou akci?

Jak se učesat na společenskou akci?

Období večírků a společenských akcí se kvapem blíží. Jednoduché účesy vhodné pro každého vám pomůžou vypadat skvěle za pár minut.

Blížící se vánoční, novoroční a plesové období znamená návštěvu oficiálních společenských večírků a oslav v kruhu rodinném. Důležitou součástí celkové vizáže jsou bezesporu vlasy. Ať už krátké, delší nebo velmi dlouhé, všechny si zaslouží zvláštní pozornost. Nové trendy velí jasně, že jednoduchost stojí v čele tvořivosti a není potřeba trávit celé hodiny u kadeřníka. Ty nejkrásnější vlasové kreace je totiž možné vytvořit ve vlastní koupelně. 

 

Krátké vlasy

Ženy s krátkými vlasy ocení, že i ty nejkrásnější a nejlepší herečky světa si zvolily tento sestřih. Sluší jim zejména s nejrůznějšími čelenkami na červeném koberci. Skvělým řešením je právě tato efektní ozdoba hlavy, která vynikne právě na kratších vlasech. Zafixování účesu vlasovým sprejem nebo použití gelu je na místě. Čelenka také krásně rámuje tvar obličeje. Dnešní doba nabízí pestrý výběr čelenek a proč nesáhnout po té nejblyštivější?

 

Polodlouhé vlasy

Složitě vypadající účes je většinou ve výsledku jen dobře promyšlený a překvapivě jednoduchý. Základem jsou však umyté, kulmou natočené a natupírované vlasy. Nikdy nelze vytvořit honosný a objemný účes z neumytých a nenatočených vlasů. Po ruce byste měla mít sponky, malé skřipce na sepnutí, gumičky, lak na vlasy a mnohdy pomůže i suchý šampón, který dodá potřebný objem. Nosí se níže položený drdol omotaný postranními prameny vlasů. Velmi efektní je i vlasy sepnout výše, pokud to délka vlasů dovolí. Omotávání culíku srolovanými vlasy nebo copánkem je geniálně prosté. Jemné barevné přelivy i výraznější barvy se stále těší velké oblibě. Nádherně vyniknou právě na sepnutých vlasech.

 

Dlouhé vlasy

Délka vlasů umožňuje vyhrát si s tvarem a objemem, ale na druhou stranu mohou být vlasy těžké. Proto je důležité promyslet, jak dlouho budete požadovaný účes nosit. Vysoce posazené drdoly se dají krásně vyztužit i tzv. houbou. Dlouhé vlasy přímo volají po umístění drdolu nahoře. A při troše šikovnosti postačí natočené vlasy stáčet, zaplétat a připevňovat sponkami. Ve výsledku je omotat zbylými prameny. Vyhněte se ale příliš komplikovaným kreacím. Populární je vlasy proplétat a dát průchod spontánní tvořivosti. Celý vzhled by měl působit nadneseně a odlehčeně. Nemusí to být dokonalé. Ale také ne očividně přeplácané. A proč si konečný výsledek neozdobit decentními vlasovými doplňky?

Zdroj; pinterest.com

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram