Jak se žena obléká po rozchodu?

Jak se žena obléká po rozchodu?

Rozchod a způsob oblékání spolu na první pohled nenesou žádnou souvislost, jenže oblékání je způsob, jakým se projevujeme, tudíž se výrazně odrazí i po partnerském rozchodu. 

Ženy prožívají rozchody silněji než muži. Alespoň z pohledu emocí. I proto je jejich styl oblékání aktuální vztahovou situací ovlivněn stejně, jako ho ovlivňuje roční období a událost, na kterou se žena obléká. Po bolestivém rozchodu se většina žen stáhne do sebe. Potřebuje přicházející bolest prožít, odžít a posunout se dál. Právě v tomto období mají ženy tendenci sahat po těch nejvíce basic kouscích svého šatníku. Zprvu se drží nejen neutrální palety barev v čele s černou a šedou, které mají vyvolávat pocit neviditelnosti, ale také oversized střihů. Upřednostňují oblečení pohodlné, jednoduché a nechtějí se zdržovat s jeho kombinováním, takže velké huňaté pletené svetry s džíny jsou ideálním porozchodovým must have outfitem. 

Po prvních dnech, někdy týdnech a případně i měsících nastane fáze, kdy se žena chce ukázat světu. Nechce sedět doma, užírat se, brečet a utápět se ve vzpomínkách. Na řadu přijde výraznější oblékání. Často jím jsou výstřihy, krátké sukně, podpatky, výrazné líčení a šperky. Tím dává žena najevo, že je volná, že se o sebe stará a snaží se k sobě opět přilákat pozornost. Aůe ne vždy. Někdy je změna oblékání jen synchronním prvkem odeznívající bolesti a dotyčná se pomalu navrátí ke svému typickému módnímu stylu. 

Rozchody se na ženském zevnějšku promítají i po jiné stránce. Typickým příkladem je líčení, které žena zprvu buďto začne vynechávat nebo omezovat, a nebo jím naopak maskuje tmavé kruhy pod očima z nevyspání a světlými stíny prosvětluje oko, aby trochu vymizelo jeho začervenání. Ženu po těžkém rozchodu nebo po rozchodu, který ukončil dlouhodobý stav, není těžké poznat. Nemusí mluvit, nemusí plakat ani se vztekat. Prostě se stáhne před okolním světem do pomyslné bubliny, ve které následující dny, týdny a opět někdy i měsíce přebývá, dokud to zase není dobré. Dokud není odhodlána vstoupit zase mezi mužskou společnost a nechat se jí obklopit, a časem ji podlehnout. A ve většině případů si nechat znovu ublížit...

Psychology Today ; aelida.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram