Jak si snadno udělat gelové nehty sama doma

Jak si snadno udělat gelové nehty sama doma

Nehty jsou vizitkou každé ženy a kvůli nynější situaci není zatím možné docházet do salonů. Jak to vyřešit? Prostě si udělejte gelové nehty doma! Chce to trochu praxe, ale hlavní výhodou je především cena.

Krásné a upravené nehty jsou vidět na první pohled a v případě, že nechcete utrácet peníze v salonech, to vyřešíte levněji doma. Potřebujete základní vybavení, které si buď objednáte online nebo odkoupíte od „nehtařky“ za lepší cenu. Vše chce čas a cvik, ale po nějaké době se to jistě naučíte. Tady jsou základní věci, které k vytvoření gelových nehtů potřebujete.

 Všechny uvedené pomůcky seženete v tomto obchodě: https://www.ruscona.cz/

  • Tvrdý pilník
  • Brusný blok
  • Buničina nebo vata
  • Odlakovač
  • Primer
  • UV/LED gel
  • Štětec na gel
  • Finální lak
  • Lampa
  • Bruska – ze začátku není potřeba

První krok

Nejprve odlakujte nehty a zastrkejte kůžičku. Brusným blokem zmatníte celý nehet a připravíte ho na gel. Pokud máte dlouhé nehty, tak je gel hezky zpevní. Jestli chcete nehty delší, tak si musíte nakoupit umělé tipy, které přilepíte lepidlem a pak pokračujete stejně. Druhou možností jsou papírové šablony, s těmi je aplikace složitější. Pokud už máte nehty ze salonu, stačí jen pořádně přebrousit bruskou nebo pilníkem a pokračovat stejným postupem.

Druhý krok

Důležitý krok je primer, což je podkladový lak, díky kterému gel přilne snáze na nehet. Naneste tenkou vrstvu a nechte zaschnout.

Třetí krok

Teď přicházíte k nejdůležitější části, a to samotné modeláži nehtu. Naberte malé množství gelu štětečkem a rovnoměrně rozetřete po nehtu. Neměl by vám stékat na kůži nebo pod nehet. Pokud se nedaří, tak nehet otřete a zkuste to znovu. Celou ruku dejte zapéct do lampy asi na minutu. Výpotek (tekutinu na nehtu) nestírejte a naneste druhou vrstvu a opět nechte na jednu minutu zapéct.

Čtvrtý krok

Nyní byste měly mít udělaný gelový podklad. Vezměte buničinu nebo vatové tamponky namočené do odlakovače a nehty očistěte od výpotku. Zpilujte je do požadovaného tvaru – kulaté, špičaté nebo hranaté. Pokud máte brusku tak jemně přejeďte po nehtech, ať jsou krásně hladké a všechny stejné. "Konkrétní postup na využití brusky je detailněji popsaný v samostatném článku o nejlepších bruskách na nehty."

Pátý krok

Umyjte si ruce a pořádně je osušte. Následuje gel lak, který jen v tenké vrstvě nanesete a necháte zapéct. Takto pokračujte jednou nebo dvakrát podle potřeby a sytosti barvy. Přidejte ozdoby, perličky nebo kamínky a přetřete finálním lakem. Zde nešetřete a opravdu jím pokryjte celý nehet. Nechte zapéct 2 minuty a je hotovo! Nehty by měly být bez hrbolků a nesmí lepit.

Závěrem

Pokud se vám zadaří, můžete investovat do kvalitnějšího vybavení a dalších gelů, postup se tím pak může lišit. Jen při objednávce dávejte pozor, zdali UV nebo GEL lak jde zapéct ve vaší lampě a naopak. Velkou výhodou je, že pokud se vám jeden nehet zlomí nebo odloupne, okamžitě si ho za pár minut opravíte a nemusíte nikam běhat. Základní startovací verzi lze koupit za několik stovek, což se vyrovná asi dvěma návštěvám v salonech.

Zdroj foto: Pinterest.com, Pixbay.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram