Jak vybírat spodní prádlo v těhotenství

Jak vybírat spodní prádlo v těhotenství

Rostoucí bříško v těhotenství přináší velké změny, i co se týče změn ve vašem šatníku. Jak jednoduše vybrat ideální spodní prádlo pro budoucí maminky?

První otázkou nejspíš bude, zda je třeba spodní prádlo jakýmkoliv způsobem měnit? Není to totiž jenom o tom, že nám na váze přibývají čísla navíc, ale také o tom, že se nám mění velikost košíčků podprsenek a kalhotky se začnou nepříjemně zařezávat.

Jak v základu vyměnit spodní prádlo

Z rostoucích křivek by ženy v období těhotenství neměly mít žádné výčitky. Je k nim však potřeba adekvátně pořídit správně padnoucí spodní prádlo. Naštěstí módní návrháři i obchody s konfekčním oblečením myslí na těhotné ženy čím dál více a vyrábí pro ně spoustu, dnes už i slušivých variant. Těhotenské spodní prádlo musí mít tři kritéria: Musí být pohodlné, ženské i sexy.

Připlatíte si, ale vyplatí se vám to

Jakmile začnou obchody nebo návrháři vyrábět oblečení, které je něčím specifické, pak jeho hodnota automaticky stoupá. V případě spodního prádla bychom však neměly tolik šetřit. Těhotenské kalhotky se dokážou perfektně přizpůsobit zvětšujícímu se bříšku a to díky své elasticitě a volnosti nohavic. Nebude vás tedy trápit zařezávání, které může znepříjemnit celý den. Od klasického prádla navíc téměř není k rozeznání.

A potěšíme určitě i budoucí maminky sportovkyně, které si pohyb nenechají ujít ani během krásného očekávání. Sportovní prádlo pro těhotné může fungovat i jako příjemná opěra bříška.

Kvalitní podprsenka je základ

Nošení podprsenky je v těhotenství doporučované zejména z toho důvodu, že drží poprsí zpevněné a dopřává mu dostatečnou oporu. To stejné platí o úlevě pro záda. V těhotenství si můžete dopřát komfort soft podprsenek a například push-up podprsenky nechat na pár měsíců v šuplíku.

Hledejte proto prodyšné a příjemné materiály. Ramínka podprsenky by měly být vypodložené, aby se nezařezávaly do kůže. Ideální jsou podprsenky bez kostic a také bezešvé podprsenky, aby mohlo docházet ke správnému prokrvování prsou. To stejné pak platí i pro podprsenky v období kojení.

Neberte však období těhotenství a kojení jako trest. Spodní prádlo se dá i pro toto období pořídit ve velmi krásných variantách, zároveň však praktických. A své oblíbené push-up podprsenky a tanga kalhotky si užijete do sytosti později.

pinterest.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram