Jak vybrat nejlepší bundu pro vás?

Jak vybrat nejlepší bundu pro vás?

Jak vybrat nejlepší bundu pro vás? Kvalitní bunda vám může vydržet i několik let. Lehká bunda je základem vašeho šatníku od brzké jari až do pozdního podzimu, proto je důležité, aby vám nejen hezky seděla, no taky aby byla kombinovatelná s vašim současným šatníkem pro dané roční období.

Existují tři druhy bund, které musí mít v šatníku každá stylová žena. Jaké to jsou, a jak si vybrat tu správnou? Pojďme se na to společně podívat.

Jaro v koženkové bundě

Dobré dámské koženkové bundy jsou k nezaplacení. Tyto bundy jsou jako vaše druhá kůže, kterou nechcete svléknout. Skvěle se hodí pro jarní počasí, protože kromě toho, že vypadají skvěle, můžete je kombinovat s džínami, sukněmi, šatami, a dle nálady k nim můžete zvolit kozačky, nebo tenisky.

Kvalitní dámské kožené bundy však mohou být o něco dražší, takže je důležité mít jistotu, že vybíráte skutečně tu nejlepší bundu pro svůj šatník. Seznamte se proto s nejoblíbenějšími styly, a vyberete si ten svůj. Pozornost věnujte i barvě a detailům bundy.

Léto patří džínovým bundám

Dámské džínové bundy se stali symbolem amerického stylu. Krása džínové bundy je v tom, že neexistuje téměř nic, k čemu by se nehodila. Je to perfektní doplněk letních večerů, který skvěle podtrhne váš outfit bez ohledu na to, jestli je to tričko se sukní nebo šaty, a postará se o to, aby vám nebyla zima. U džínových bund je důležitá barva, kdy za univerzálnější se považuje tmavší denim, který se méně špiní, a nemusíte jej tak často prát. Neméně důležitý je vhodný střih. Džínové bundy jsou nejlepší tehdy, když jsou trochu přiléhavé, aby vytvořily štíhlou siluetu.

Přechodné bundy jsou nezbytností každého podzimu

Podzim je na cestě, což znamená, že venkovní teploty rychle klesají. A i když vaše důvěryhodná džínová bunda zvládne první etapu sezóny na výbornou, brzy bude čas na něco trochu teplejšího. V tomhle období roku je však důležité myslet i na různé změny počasí a vybrat si bundu, ve které vás nepřekvapí silný vítr, dážď, ani sníh. Zahřejou vás pořád oblíbenější přechodné bundy. Pokud jste zastánkyní sportovní elegance, stavte na pápeřové bundy, které skvelé vypadají, a jsou dostupné v různých tloušťkách i barvách. Skvělou volbou jsou i lehčí dámské kabáty, nebo teplé softshellové bundy, které si můžete vzít s sebou i na hory.

Jak změřit velikost bundy?

Pokud měříte sebe sama, svlékněte si oblečení, protože budete chtít měřit co nejblíže k vašemu tělu. Kolem nejširší části vašeho hrudníku si změřte hrudník. Pokud hledáte volnější bundu, přidejte k naměřenému číslu přibližně 2 centimetry. Pak změřte obvod svého pasu těsně pod hrudním košem. Nezapomínejte ani na šířku ramen, nebo na délku rukávu. Pokud rameno nesedí správně, často uvidíte vrásky na rukávu, co nevypadá moc esteticky. Pomoci může i obvod boků. Svinovací metr by měl být omotaný kolem nejširší části vašich boků, kolem hýždí.

Jak změřit míry bundy a jak vybrat správnou velikost bundy?

Vyberte si dobře padnoucí bundu podobného stylu, jakou si chcete koupit. Položte bundu lícem nahoru na rovný povrch. Zapněte jej a ujistěte se, že rukávy nejsou ohnuté. Pro získání přesných měření by měla být látka co nejrovnější. Pomocí krejčovského metru spojte nejnižší body švů v podpaží. Vynásobte toto číslo dvěma a máte obvod hrudníku. Délka bundy je délka od spodní části límce ke spodnímu lemu bundy. Délka rukávu je zase vzdálenost od středu zadní části bundy, přímo pod límcem až po manžetu. Nezapomínejte ani na šířku ramen, což je vzdálenost mezi dvěma ramenními švy.

Míry porovnejte, s průvodcem velikostí produktu. Vyhledejte rozměry bundy, kterou si chcete koupit, a pomocí měření, které jste právě provedli, zjistěte, která velikost je pro vás ta pravá.

Jak vybrat nejlepší bundu pro vás?Kvalitní bunda vám může vydržet i několik let. Lehká bunda je základem vašeho šatníku od brzké jari až do pozdního podzimu, proto je důležité, aby vám nejen hezky seděla, no taky aby byla kombinovatelná s vašim současným šatníkem pro dané roční období. Zároveň existují tři druhy bund, které musí mít v šatníku každá stylová žena. Jaké to jsou, a jak si vybrat tu správnou? Pojďme se na to společně podívat.

 

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram