Jaké knihy vás zahřejí v chladných dnech aneb na jaké novinky se můžete těšit?

Jaké knihy vás zahřejí v chladných dnech aneb na jaké novinky se můžete těšit?

Chladné počasí, aktuální situace nebo teplo domova? To a mnohem více vás všechny volá ke čtení. Napínavá detektiva, hřejivá romance nebo příběh podle skutečné události? Co si v podzimních dnech chcete číst vy?

zdroj: pexels.com

Na jaké nové knižní přírůstky se můžete těšit do vaší literární sbírky? Podzim a knihy k sobě neodmyslitelně patří, tak na nic nečekejte a kupte si novou knihu. Výběr tohoto roku je opět bohatý, tak která bude ta vaše?

Muzeum nesplněných slibů, Elizabeth Buchan

Praha, 1986. Laure se snaží sebrat z náhlé smrti svého otce a odlétá do Prahy. Za železnou oponou ji čeká šedivý svět protkaný netušeným nebezpečím. Snaží se pochopit temné politické proudy, které ovlivňují život ve městě, ale její svobodné mysli se to moc nedaří. To se změní, teprve když potká mladého muzikanta, disidenta. 

zdroj: knihydobrovsky.cz

Zamilované povídky

Říká se, že první láska je los, který nevyhrává, ale celý život si pamatujeme jeho číslo. Soubor povídek od více autorů, kde se dočtete o prvních láskách, zajímavých příbězích, síle zamilovanosti a také o špatných rozhodnutích. Hrdinové Zamilovaných povídek Michala Viewegha, Petry Soukupové nebo Petra Šabacha o tom vědí své – a hořkosladkými příběhy jistě v mnohých rozdmýchají nostalgii. Protože kdo se nikdy nezakoukal do učitele nebo neprožil románek na letním táboře? 

zdroj: knihydobrovsky.cz

Malá Sibiř, Antti Tuomainen

Malá Sibiř je detektivní román a černočerná komedie o víře a pochybách, lásce a smrti i o otázkách větších, než je sám člověk. Bývalý polní pastor Joel Huhta se dozvídá novinku, která od základů změní celý jeho život. Současně dostane úkol hlídat drahocenný meteorit, který dopadl do malého města, v němž žije. V jednom okamžiku se všechno, na co spoléhal, obrátí vzhůru nohama a najednou nemůžete věřit nikomu.

zdroj: knihydobrovsky.cz

Podbrdské ženy, Jana Poncarová

Příběh o nelehkých lidských osudech v podhůří Brd na pozadí událostí minulého století. Emílie zažije bolesti války i nástup komunismu – ale možná ještě horší jsou pro ni samota a odcizení, které pociťuje v manželském životě. Také její dcera Jana se cítí zavržená, rodičovské lásky zažila málo a sama ji neumí předat dál. Dokáže poslední z podbrdských žen Johanka zlomit rodinnou kletbu a zbavit se tíže samoty?

zdroj: knihydobrovsky.cz

 

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram