Jakub Polanka předvedl na pražském fashion weeku pořádnou bouři

Jakub Polanka předvedl na pražském fashion weeku pořádnou bouři

STORM COMES je velmi úderný a přesný název kolekce, která byla včera k vidění v rámci Mercedes-Benz Prague fashion weeku. Jako vždy nám návrhář Jakub Polanka naložil velkou dávku elegantně extravagantní módy.

foto: se svolením MBPFW

Nová módní inspirace přichází pravidelně každé září s největší módní akcí v Česku i na Slovensku. Mercedes-Benz Prague fashion week v těchto dnech představí výběr módních návrhářů, mezi kterými nechyběl ani Jakub Polanka. Tato kolekce přinesla módu propracovanou do posledního detailu i hlubší myšlenkou.

Blesky, třpyt i lesk jsou jen malou částí toho, co modely z kolekce STORM COMES přinesly. Jakub Polanka se tentokrát inspiroval svým balkónem a výhledem na Paříž a Eiffelovku a zároveň přírodními živly, protože z druhé strany svého bytu vidí na krásný les, jak uvedl v rozhovoru pro časopis Forbes. Dokonalé souznění mezi choreografií modelek a hudbou jen umocnilo perfektní zážitek.

foto: se svolením MBPFW

Základní kousky v černé a modré, v lesku i třpytu jsou doplněné o detaily, které ve druhé části přehlídky modelky prohodily. Stejný kousek tak vypadá na jiném outfitu i modelce naprosto odlišně, což nám dává širší perspektivu, jak si s modely hrát, jak je kombinovat a měnit.

V překladu Bouře přichází symbolizuje okamžik, kdy vidíte i cítíte chvíli těsně před bouří a máte možnost vidět věci jinak. Návrhář tak reaguje nejenom na přírodní živly, ale také na to, co se momentálně děje ve světě. Všichni jsme vlastně v bodu vyčkávání.

Dokonalé propojení elegance i extravagance nás pohladilo na duši a rozhodně řadíme práci Jakuba Polanky opakovaně mezi tu nejlepší, kterou čeští návrháři aktuálně přináší.

foto: se svolením MBPFW

 

Více fotek z přehlídky Storm comes od Jakuba Polanky si můžeme prohlídnout v naší galerii.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram