Jedinečný fashion maraton

Jedinečný fashion maraton

Dva významné dny v módním světě, dávající šanci mladým a talentovaným návrhářům, jsou za námi. Viděli jsme 14 kolekcí od čtrnácti nadaných mladých lidí, kteří ukázali, co v nich je. Devět z nich se představilo v rámci soutěže ArFashion Designer 2015, která ve čtvrtek 10. 9. odhalila vítěze.

Vítěz byl vybrán odbornou porotou a za rok vystřídá Terezu Havránkovou v kolekci určené na molo pod širým nebem. Tato unikátní přehlídka nechyběla ani letos a fashion maratonem byl celý festival zahájen. 

Středa patřila především loňské vítězce ArFashion Designer Tereze Havránkové, která ovládla ulice Prahy svou kolekcí Můj kraj.

       

Na 3 km dlouhé molo byli letos poprvé vysláni módní blogeři a blogerky v doprovodu kapely Barrel Battery a letos poprvé nekráčel módní průvod na jehlových podpatcích.

Jehly byly nahrazeny stylově, za vysoce módní a nestárnoucí obuv adidas Originals Superstar. To uvítali především samotní blogeři a blogerky, kteří si chůzi po „mole“ v pohodlné a trendy obuvi patřičně užívali.

Kombinace Superstar a kreativní kolekce Terky Havránkové byla naprosto nepřehlédnutelná a v pražských ulicích vzbudila patřičné nadšení. Blogeři a blogerky ukázali, že to, že nejsou profi modelky a modelové nevadí, ale naopak. 

Do módního průvodu vložili patřičný elán a svůj osobitý styl, čímž celý průvod nabyl na uvolněnosti a hravosti.

Sršící energie z kolekce Terky Havránkové a blogerů samotných ještě zdůraznila doprovodná kapela Barrel Battery se svými brazilskými rytmy, které roztančily nejen blogery ale i kolemjdoucí.

A kdo že nám pomohl v ulicích vykouzlit takto úžasnou atmosféru a měl chuť využít jedinečnou příležitost užít si fashion maraton v kolekci Terky Havránkové a adidas Originals Superstar na nejdelším mole světa v rámci Festivalu mladé módy Arcolor?

Blog Femme Ameria s Nikol Kouklovou, Jana Janata a Janina Schwarz z Love Fashion, Oliwye Soukupová za Everyday-Runway.com. Z blogu Time to fit se v Superstar na festivalu prošla Eliška Hudcová, Lucie Van Koten za Život podle Lucie.com, Veronika Weef Summer z Weef´s world a tentokrát nechyběli ani pánové a pánské modely, které předvedli Marek Donát, Vojta Roušar a Milan Lípa.

Ať už je váš názor na extravaganci a kombinaci tenisek k šatům jakýkoliv, Arcolor fashion průvod se kreativity nebojí a znovu vyšel do ulic nabitý energií a stylem.

Opět ožila pražská metra a ulice, které se rázem stala pestřejší a energičtější. Arcolor opět přivedl módu do ulic!

Zdroj: Arcolor, foto: David Severin, Stanislav Honzík

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram