Kadeřnická ikona Petra Měchurová o Royal Albert Hall, australském Vogue i svých dalších snech

Kadeřnická ikona Petra Měchurová o Royal Albert Hall, australském Vogue i svých dalších snech

Je první ženou na světě, která vyhrála jedno z nejprestižnějších kadeřnických ocenění, spolupracovala mimo jiné i s australským Vogue a v Royal Albert Hall vytvářela účesy, aby pomohla dětem s leukémií.

zdroj: sesvolením Petra Měchurová

Petra Měchurová bezesporu patří mezi českou kadeřnickou špičku, ale nejen to – je také velmi inspirativní ženou. Přes všechny její úspěchy zůstává nohama na zemi a čiší z ní skromnost, dobrosrdečnost a chuť dál se posouvat. 

V dnešní době je velkým tématem feminismus a síla žen. Vy jste první žena na světě, která vyhrála velmi prestižní mezinárodní ocenění AIPP. Jak jste tehdy tento velký úspěch vnímala a vnímáte ho teď po letech stejně? 

Myslím, že tenkrát jsem si to tolik neuvědomovala. Jela jsem si cenu převzít do Bologne společně s celým svým týmem. Teprve po letech jsem si uvědomila, co všechno jsem stihla. Vlasům jsem se věnovala od rána do noci, ať už na klientech v saloně nebo při tvorbě vlasových kolekcí. Teď mám radost, když se podívám na staré kolekce, stále se mi velice líbí svou nadčasovostí. Každého získaného ocenění v kadeřnických soutěžích v Čechách i zahraničí si nesmírně vážím a posouvá mě dál v cestě za plněním mých snů. 


                                                                                                                                  zdroj: se svolením Petra Měchurová

Na jaký moment ve Vaší bohaté kariéře nejraději vzpomínáte? 

Na každý moment vzpomínám ráda. Každá chvíle je důležitá. Bohužel se někdy některé věci z hlavy nechtěně vytrácí a je potřeba si je stále připomínat.

Spolupracovala jste například i s australským Vogue, což je jistě velká prestiž. Jsou mezi Vašimi úspěchy takové, kterých si obzvláště vážíte? 

Zahraniční úspěchy jsou pro mě vždy více objektivní, jelikož vím, že jsem obstála ve velké konkurenci. Každá země má svůj styl a tím i určitý vkus, který se v posledních letech více prolíná. Doufám, že se zase brzy bude moci opět cestovat, aby se člověk nadechl jiného vzduchu a získával další zkušenosti.

Byla jste vybrána spolu s 20 kadeřníky z celého světa, abyste se zúčastnila Alternative Hair Show. Jak na tuto zkušenost vzpomínáte?

Být součástí Alternative Hair Show je úžasný zážitek, nejen po vlasové stránce je to obrovská inspirace, ale i být v kontaktu s těmi všemi skvělými kadeřníky. Neuvěřitelný pocit je také stát na podiu v Royal Albert Hall, dívat se do publika a vědět, že tím vším pomáháme dětem s leukemii. Je to prostě nádhera.

Máte ve Vaší kariéře po tolika úspěších nějaké další cíle, nebo jste tam, kde jste vždy chtěla být?

Víte, mám zkušenosti, ale doba se mění a je potřeba jít stále dopředu a učit se novým věcem. Někdy mám pocit, že jsem někde uprostřed a do cíle je cesta ještě daleká. Je ještě hodně věcí, co bych chtěla stihnout a naučit se.

Jakou filozofií se řídí Váš salon?

„Kreativita a umění vcítit se do skutečných potřeb klientů je jádrem kvalitního řemesla. Chuť a kreativita nás žene dál.“

Trpíte takzvanou „pracovní deformací“ – prohlížíte si u lidí jejich účesy?

Ano, dívám se na vlasy lidí okolo sebe. V duchu si říkám, že tahle paní by k nám mohla přijít nebo co bych jí tak vymyslela. Také dokážu pochválit, když má skvěle udělané vlasy. Nebo mě napadají otázky typu: jakou značku barvy asi používá nebo k jakému kadeřníkovi chodí. Někdy se prostě jen tak inspiruji celkovým stylem člověka. S rouškami se však těžko něco vymýšlí, když nejsou vidět celé tváře. Tak snad se to brzy změní.

Jste velmi inspirativní osobnost. Čím se v životě řídíte? 

Děkuji, to se moc hezky poslouchá. Snažím se, držet se při zemi a jsem realista, zároveň mám stále nějaké sny a jdu si za nimi. Stále jsem toho názoru, že v jednoduchosti je krása. S vlasy si ráda hraji, dá se prostě tvořit do nekonečna. Nesmírně si vážím svého muže a nadevše miluji svoje děti, to je pro mě nejvíc na světě.

Je zima pro vlasy náročným obdobím? Jaké přípravky by u nás neměly chybět?

Ano, péče o vlasy v zimě je náročnější. Důležité je používat správnou šamponovou lázeň a péči odpovídající vlasové pokožce a délce vlasů. Neměl by také chybět stylingový produkt na finální úpravu vlasů. Skvělým pomocníkem je produkt s Anti-frizz efektem, protože vlasy často elektrizují díky přechodu z tepla do zimy.

Je nějaký trend z minulosti, který se vrací zpět do módy?

V trendech se stále něco vrací. Jen se používají jiné přípravky ... například  střih princezny Diany, pěšinka uprostřed, pokládané vlny, 80. nebo 70. léta. 

Jaké trendy máme v roce 2022 očekávat? (střihy, barvy, účesy)

Hezky vyfoukané vlasy, dobře zastřižené, s hezkým leskem jsou stále největším trendem. Nosit se budou stále různé délky mikáda, ale i různé délky krátkých střihů a vrací se nám střih seřezávačem. V barvách letos vévodí odstíny hnědé s kašmírovými odlesky, ale sexy jsou také natónované šedivé vlasy.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram