Kdo je Melania Trump?

Kdo je Melania Trump?

První dáma by vždy měla působit elegantně, vkusně a inteligentně. Podaří se tři základní body skloubit Melanii Trump?

Melania Trump, rodným jménem Melanija Knavs, se narodila v roce 1970 ve slovinském Novem mestě. Její otec byl prodejce automobilů a matka módní návrhářka. Proto ani Melania neměla daleko k módnímu světu a již v šestnácti letech začala s modelingem, jako takovým. Netrvalo dlouho a všimla si jí milánská agentura, se kterou podepsala smlouvu.

Studium však nezanedbala a dokončila školu návrhářství a architektury na Lublaňské univerzitě. Díky práci pro velké módní domy v Milánu a Paříži brzy nastala příležitost poznat USA a Melania neváhala. V roce 1996 se přestěhovala do New Yorku, aby zde spolupracovala s významnými fotografy, módními magazíny a světovými značkami.

Velmi rychle tak Melania obsadila titulní strany nejslavnějších módních časopisů od Vogue, Harper's Bazaar, InStyle až po Vanity Fair či Elle.

V roce 2000 již byla k vidění po boku Donalda Trumpa, když tehdy usiloval o nominaci v prezidentských volbách. Seznámili se však jen dva roky po jejím příjezdu do New Yorku a jejich vztah se stal oficiálním v roce 1999. O šest let později se tento pár vzal a v roce 2006 získala Melania Trump americké občanství. Při jejich svatbě byly přítomny mnohé známé osobnosti, mezi nimi například i Heide Klum a Hillary Clinton s manželem Billem Clintonem.

Od moderování různých show a pořadů se Melania dostala až k návrhům vlastních kolekcí hodinek a klenotů s názvem „Melania™ Timepieces & Jewelry“ a v roce 2013 přinesla na trh řadu pleťové kosmetiky „Melania™ Caviar Complexe C6“.

Melania a Doland Trumpovi mají syna Barrona Williama, který se jim narodil v roce 2006. Melania kromě ostatního hovoří anglicky, slovinsky i francouzsky. Po více než sto letech bude v roli první dámy, první manželkou amerického prezidenta, která se narodila mimo území Spojených států. Její minulost a zkušenosti snad ale hovoří samy za sebe, že bude schopnou oporou svého manžela, prezidenta USA.

harpersbazaar.com, pinterest.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram