Kdy je vhodný věk začít s modelingem?

Kdy je vhodný věk začít s modelingem?

Modeling je splněný sen pro mnoho mladých dívek. Po dlouhou dobu však vyvstává otázka, kdy s ním začít, aby to nebylo příliš brzy. Jaký je názor Ameriky a Evropy?

Americký pohled na věk modelek

V Americe se od roku 2018 propaguje věk modelek pro přehlídky a kampaně 18 let. Nejprestižnější a nejvlivnější nakladatelství Condé Nast, které má pod palcem všechna světová vydání Vogue, přišel právě v roce 2018 s tím, že nebude pro focení ani jiné účely zaměstnávat modelky pod hranicí 18ti let.K nakladatelství se přidal i známý CFDA módní panel. Ne všichni američtí návrháři ale souhlasí s tímto názorem.

Velkým šokem byla účast šestnáctileté Kairy Geber na New York Fashion weeku. V USA preferují o něco starší modelky, se kterými je možno se ztotožnit po stránce nošení oděvu, protože jsou to již dospělé ženy. Na náctiletých také vypadá vše skvěle. Mládí se nosí a to zejména v módě. Ale v USA si přeci jen drží své velké modelingové talenty od sezóny k sezóně. Kendall Jenner je největší hvězdou už několik let. V Evropě je to s novými modelkami jiný příběh. 

Evropský názor na hranici věku v modelingu 

Podle slov ředitele Elite World, Chrise Gay je v Evropě trendem představovat nové tváře každého půl roku v rámci módních týdnů. Tím nedostávají mladé dívky možnost naplnit svůj potenciál a po půl roce je nahradí nová mladší tvář. Nedostávají prostor kariérně uspět a veřejnosti je neustále prezentován názor, že jen mladé dívky v pubertě jsou pro daný oděv, styl, trend atd. nejvhodnější. O pár let starší dívky jsou pak pod tlakem. Některé začnou trpět i bulimií a anorexií. Ženy nad 30 let věku se pak nemohou reálně ztotožňovat s náctiletou slečnou.

Dvě výjimky byly při podzimních přehlídkách pro podzim / zimu 2019. Značka Alexander McQueen, která vyslala na molo legendární topmodelky z 90. let a Dolce & Gabanna, kteří zahrnuli starší nebo plus size modelky do svých show. Francouzské společnosti Kerring a LVMH souhlasily s americkým názorem, že nebudou na molo posílat modelky mladší 16ti let a velikosti 34 a méně. Celosvětově se očekává, že vlivné značky a slavní návrháři budou tyto požadavky dodržovat. Evropa by si měla hledět svých již objevených talentů a přestat neustále hledat.

                          

S ohledem na skutečné ženy

Modeling především chce, aby se mladé dívky cítily bezpečně a pokud jim ještě není 18 let, tak musí být doprovázeny na focení, přehlídky a natáčení svým rodičem či dospělým zástupcem. Důležitou změnou je posun hranice věku s ohledem na skutečné zákaznice. Starší dospělé modelky jsou opravdovým ženám blíže. Mladé talenty by měly dostávat šanci naplnit svůj potenciál a růst ve světě módy. Dívky pod 16 let mohou být v Americe zaměstnány jako modelky jen tehdy, pokud značka opravdu reprezentuje produkt pro velmi mladé publikum.

Zdroj; vogue.com, pinterest.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram