Keramická podprsenka jako nová řada zakázkové a progresivní módy designérského dua Forma Rosa

Keramická podprsenka jako nová řada zakázkové a progresivní módy designérského dua Forma Rosa

Už dříve spoluzakladatelé Maria Teresa Castillo a Santiago Braby Brown vyrobili různé oděvy a bytové doplňky z keramiky, které tvoří extravagantní design i módu. Nyní tuto myšlenku posouvají o kus dál a keramické korzety v rámci mezinárodních výstav představuje sama autorka.

Projekt nazvaný Second Skin čerpá z technik, které již dříve designérské duo vyzkoušelo a vlastní praxí postupně vylepšilo a zároveň také z praxe Marie Teresy Castillo v módním průmyslu. I přesto si značka prošla neprobádaným územím, konkrétně odléváním tělesné formy, jak uvedla autorka Castillo pro kanadskou mutaci magazínu ELLE. Co však designérka vnímá jako obzvláště obohacující je povaha projektu „jeden na jednoho“, kdy každé tělo a tedy každý korzet se budou mírně lišit stejně jako styl a vize každého klienta.

 „Chci od klientů slyšet, jaké mají představy a jaký tvar se jim líbí. Následně můžeme vytvořit konkrétní formu,“ říká Castillo a dodává, že glazury, řemínky a tvar vybírají sami zákazníci. Sloučení módy a designu samozřejmě není nic nového, ale vypadá to, že zájem o materiály typické pro nábytek v módním světě roste. Příkladem může být značka Heven, která navrhla skleněnou kabelku či kaleidoskopická pryskyřičná podlaha a židle Gaetano Pesce, které byly k vidění na přehlídce Bottega Veneta pro jaro/léto 2023.

Vpád Forma Rosa do světa nositelného designu zavádí další kategorii v rámci keramické módy. Svět jehly a nitě, hlíny a pece se koneckonců tolik neliší. „Vidím hlínu jako svou látku a glazuru jako vyjádření barvy a textury,“ dodává Castillo.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram