Kolekce City Girl návrhářky Lucie Václavové přináší Londýn do matičky Prahy

Kolekce City Girl návrhářky Lucie Václavové přináší Londýn do matičky Prahy

Návrhářka Lucie Václavová má na svém kontě již řadu krásných kolekcí. Letošní kolekce podzim/zima 2018 ji inspirovala působením ve Velké Británii, konkrétně v Londýně, kde studovala.

Kolekce nese název City Girl a inspirace Londýnem je patrná už ze samotného materiálu, který pochází primárně přímo z Británie. Proč zrovna Londýn? Česká návrhářka Lucie Václavová zde totiž zrovna úspěšně ukončila své studium na London College of Fashion. Asi proto se nechala inspirovat britskou módou a londýnským nočním životem. Tento život přinese návrhářka přímo do Prahy. Všech sedm outfitů, které kolekce City Girl obsahuje, budou totiž k dostání od příštího týdne v Bibloo Concept Store v OD Kotva.

Lucie Václavová a značka Bohemian Tailors byly přijaty do Pure London a Scoop London, což jsou prestižní módní přehlídky. Lucie tak Londýn neopouští, ba naopak dále dobývá britský módní svět. Ačkoli je nutno poznamenat, že cesta k tomuto velkému úspěchu nebyla jednoduchá a přímá.

Lucie Václavová se sice již v mládí angažovala v modelingu pod taktovkou agentury Czechoslovak models. Práci v této branži však zprvu zavrhovala. Jejím oborem na vysoké škole totiž byly mezinárodní vztahy a Lucie Václavová se tomuto oboru hodlala věnovat. Specializovala se na Latinskou Ameriku. Kvůli onemocnění páteře se nakonec však rozhodla ubírat směrem k módnímu průmyslu, což byla ostatně její vášeň. Jak se říká, práci bychom měli milovat. A to se Lucii povedlo - móda se stala jejím koníčkem i obživou. Začala tvořit pod značkou Bohemian Tailors.

Díky svému modernímu přístupu k marketingu se jí podařilo rychle navázat spolupráci se spoustou nezávislých e-shopů. Bývalá práce v diplomatických kruzích jí pomohla prodat svou značku i na různé přehlídky na českých diplomatických zastupitelství v zahraničí. Dnes se již značka neobejde bez množství zaměstnanců a menší továrny. Úspěch značky a samotné návrhářky je opravdu na exponenciálním vzestupu a své o tom dokládá i kolekce City Girl. Najdete v ní modely z luxusního materiálu jako speciálně perforovaný latex nebo hedvábná kimona se speciálním zimním printem nebo vlněné kabáty speciálně střižené tak, aby tvořily tvar písmene V při pohledu ze všech úhlů.

Lucie Václavová - City Girl

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram