KOLEKCE ELEMENTS OD ČESKÉ ZNAČKY PORT OF STARS

KOLEKCE ELEMENTS OD ČESKÉ ZNAČKY PORT OF STARS

Nadčasová značka představuje novou nadčasovou kolekci ''Elements''. Okouzlí vás svými minimalistickými střihy i trendy barvami.

Zdroj: se svolením Port of Stars

Kolekce ELEMENTS

Nová kolekce "Elements" bude oficiálně představena ve středu 2. listopadu 2022 s kulisou unikátní instalace, jejíž autorkou je Elis Monsport. Můžete si ji prohlédnout 3., 4. a 5. listopadu formou předem sjednané schůzky. Móda značky Port of Stars je neoddělitelně spjata se vzory, které vycházejí z řemeslného umění a předvádí inspiraci samotných tvůrců. Hlavní vizí kolekce je vyzdvihnout tvary a dát prostor výraznému objemu v atraktivní podobě. Prostřednictvím skladů a švů modely zdůrazňují tělesné křivky, zároveň však dávají prostor představivosti, která je pevně zakořeněna v srdci značky. Kolekce "Elements" je devátou v pořadí. Je dílem kolektivu, který přetváří svou inspiraci ve jménu respektu k materiálům a lásky k řemeslu. Prostřednictvím minimalistických, ale zajímavých tvarů kolekce pracuje s konceptem barevných bloků.


Zdroj: se svolením Port of Stars

 

Co nás v kolekci čeká

Těšit se můžete na dva nové modely bund Sam Jacket a Port Parka. Nová bunda Sam Jacket spojuje objem s jednoduchostí, kombinuje vycpanou podšívku s tvarujícím svrchním materiálem. Model Port Parka hraje na notu městského stylu, má rovný střih, výrazné kapsy a řemínky a je kompletně vyroben z italské organické tkaniny. Další novinkou je sukně Circle Skirt. Jak název napovídá, má tvar dokonalého kruhu. Sofistikovaná konstrukce spodní partie propůjčuje modelu objem bez nutnosti použití pevného materiálu. Milovnice módy jistě zaujme i model Petal Top, oslavující romantiku, která je značce Port of Stars blízká. Má užší střih a je vyroben ze lnu s krásnou texturou a vlněné směsi ve stylu patchwork. Nové kousky se skvěle kombinují a stanou se sofistikovaným základem moderního šatníku.


Zdroj: se svolením Port of Stars

 

Na představení nové kolekce, které se uskuteční v listopadu 202, značka Port of Stars spolupracuje s Elis Monsport. Elis jako múza a vizuální guru představí svou jedinečnou interpretaci kolekce. Zaměří se především na řemeslné umění a vztah mezi světem módy a designu. Autorkou kampaně je Hana Knížová, která se v tomto případě lehce odklonila od tradičního stylu značky. Zachycuje Elis v modelu Port of Stars v jejím uměleckém studiu během tvorby kousků, které doplňují novou kolekci " Elements". Elis Monsport je multidisciplinární návrhářka a rytečka skla. Studovala ve sklářském ateliéru na UMPRUM pod vedením Ronyho Plesla. Její největší inspirací je příroda, krajina, skály a jejich textury, které přenáší do svého díla s využitím nejrozmanitějších řemeslných technik. Eliščina práce je plná příběhů, promlouvá k nám prostřednictvím umění a skvěle zvládnutého řemesla. Předměty, které tvoří, jsou opravdovými unikáty.

Luxusní lokální produkce

Českou značku Port of Stars založila v roce 2019 Yasmin Keshmiri Hejduk ve spolupráci s Janou Kapounovou a hlavní návrhářkou Radkou Kubkovou. Přináší nadčasovou a všestrannou módu, která klade důraz na udržitelnost, propracovaný design a lokální produkci. Její filozofie staví na úzké spolupráci s klienty, dokonale zvládnutém řemeslu a konceptu slow fashion. Ke každému jednomu modelu přistupuje individuálně, důraz je kladen na ty nejjemnější detaily s cílem vytvořit zajímavé kousky, povznesené nad módní trendy. Většinu kolekcí tvoří jedinečné kousky v limitovaných sériích nebo dokonce i jediném exempláři. Často se vyprodají již během prvního představení kolekce. Značka se tak stala novou ikonou na poli umění, filmu, designu i ve světě mladých kreativců. 


Zdroj: se svolením Port of Stars

Udržitelnost je klíčovým aspektem studiové tvorby, která vyniká designem, kvalitou a mravní integritou. Modely jsou vyrobeny z organické bavlny, přírodního lnu a hedvábí a často také z přebytečných materiálů od velkoproducentů. Díky propracovanému designu a zkušenostem Radky Kubkové jsou v rámci filozofie "zero-waste" všechny přebytky a odřezky zachovávány a následně zužitkovány při tvorbě dalších modelů. Vzniká zde tak idea návaznosti na předchozí kolekce a díky drobným "vzpomínkovým" detailům je každý kousek zajímavým originálem. 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram