Kolekce LAFORMELA na jaro a léto v modré a zelené

Kolekce LAFORMELA na jaro a léto v modré a zelené

Úspěšná česká a slovenská značka LAFORMELA představila svou kolekci pro období jaro a léto 2019 na pražském týdnu módy Mercedes-Benz Prague Fashion Week.

Růžový lesk

Značka, která si zakládá na asketičnosti, použití zvláštních barevných kombinací a grafickém designu, to je LAFORMELA. A tyto atributy splňuje i jejich nová jarní a letní kolekce pro rok 2019. První sadu v kolekci provázel společný barevný koncept - růžová saténová látka.

Kontrast zelené a černé

Většina modelů nedávala důraz na vypasování oblečení v pase a bocích, ba právě naopak, silueta byla u většiny modelů dotvořena spodní vrstvou šatů či sukní, přes kterou horní část oblečení přečnívala. Ze sedmnácti modelů, které LAFORMELA na pražském týdnu módy představila, u osmi z nich kralovala zelená barva, která opravdu výrazně doplňovala například několik letních kabátků nebo přímo grafický design na dámských blůzkách. Za zmínku stojí také nápadité vrásněné vesty zkřížené vpředu, čímž modelce krásně tvarují postavu a dodávají modelu velmi originální střih v ramenou a výstřihu.

Batika hlásí comeback

Zeleno-černý motiv se také objevil na obuvi, která modely doplňovala. Fluoreskující zelená na černém podkladu je prostě krásná kombinace a různě kombinované odstíny zelené barvy, které přecházejí i do modrých odstínů, jsou velmi odvážné a originální. Mimo neobvyklých barevných kombinací byla kolekce definována i pestrostí použitého materiálu. V závěru přehlídky se navíc v zelených modelech objevily batikované stíny tmavě modré. Batika se v kolekcích mezinárodně uznávaných značek, jako je právě LAFORMELA, objevuje velmi často a tato kolekce je možná předzvěstí toho, že se v roce 2019 dočkáme velkého comebacku tohoto módního trendu.

Kostkované vzorování není out

Další součástí přehlídky byla i část kolekce v kostičkovaném vzoru. Ačkoli v módním a návrhářském průmyslu poslední roky panoval názor, že kostkovanému oblečení již dávno odzvonilo, LAFORMELA dokázala v této kolekci, že při správné barevné kombinaci a grafice to není zdaleka pravda. V kolekci jsou zařazeny vzory jednoduchých kostek a spíše vytváří dojem mřížkování, či naopak sytého prolínání čar v černé, žluté a bílé.

LAFORMELA je jedna z mála českých a slovenských značek se světovým uznáním. Práce značky byla publikována v zahraničních magazínech, jako je italský Vogue, česká Elle, Instyle, Marie Claire atp. Není divu, že se značka těší i oblíbeností u známých osobností, jako jsou například Jitka Schneiderová, Tereza Voříšková nebo Karolína Kurková. Kolekce, kterou na MBPFW představila, je originální a přestože používá odvážné barevné kombinace, zůstává elegantní a formální.

archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram