Kolekci všem tanečníkům, kteří netančí, navrhla Radka Sirková pro značku CHATTY

Kolekci všem tanečníkům, kteří netančí, navrhla Radka Sirková pro značku CHATTY

Představte si tanečnici, krásnou a ladnou ženu, která v běžném životě volí pohodlné siluety a střihy společně s delikátními materiály. Zimní kolekce CHATTY z rukou návrhářky Radky Sirkové zkoumá krásu pohybu a uvolněný komfort.

Kontrastní struktury, měkké drapérie a neokázale luxusní materiály, to je kolekce Winter 23’ studia CHATTY, která vzdává hold tanečníkům, tedy přesněji řečeno těm, kteří netančí. Tanečníkům, kteří se pohybují v našem netanečním světě nenápadně, ladně a s jistotou. Jejich společným jmenovatelem je sofistikovaný luxus, pohodlí a uvolněnost.

Hlavní hrdinkou tohoto příběhu je tanečnice, která se v každodenním životě obléká do objemných, pohodlných siluet a střihů vystavených z delikátních materiálů. Její šatník je tvořen základními kameny v nadčasových tvarech, které svojí nositelku doprovázejí v jakékoli situaci.

Výraz kolekce vznikl důmyslnou prací s kontrasty v siluetách a materiálů a současně, jak je pro tvorbu studia CHATTY typické, též precizní prací s detaily a dokonalým řemeslným zpracováním. Studio CHATTY sází ve své nové kolekci, více než kdykoli jindy, na luxusní materiály.

Podzimně - zimní řada je založená na balancu mezi křehkými a rozevlátými textiliemi jako je hedvábí či viskózový samet kontra tvrdými a maskulinními materiály jako je kůže, denim, či vlněné buklé. Je v ní například výrazně zastoupen kašmír, který je spojovatelem v zimních oversize kabátcích a bomberech a z jeho lehčí, velmi jemné verze jsou navrženy halenky a topy.

foto: Filip Poreba / se svolením značky CHATTY

Luxusní pánská vlna zde vyniká v unisexové siluetě širokých kalhot a košilí i vypasovaných sak. Vše doplňují něžné haleny z vyšívaného hedvábí a jemné kožené detaily, lemující rukávy a kapsy u vlněných vest, bomberů nebo kabátů, jsou jedním z hlavních spojovatelů celé řady.

Nejnovější oděvní řada nabízí široké spektrum modelů pro různé příležitosti. Součástí je například pouzdrová sukně z těžké kůže v kombinaci se svetrem z vařeného vlněného buklé nebo kašmírové bombery se saténovými prvky, určené pro každodenní nošení. Neočekávanou siluetou je sukně s laclem z těžkého vlněného double-face, která je doplněna kašmírovým topem s výrazně objemnými rukávy a extra velkými manžetami. A v řadě jsou například i šaty vytvořené z těžké černé žakárové viskózy s rafinovanými cut-out detaily.

Pro tvorbu studia je charakteristické míchání maskulinních siluet s ryze ženskými prvky. To je tentokrát zjevné v oblecích ze šedé luxusní vlny, kdy střih sak je v ramenních částech naddimenzován tak, aby pak působil příjemným kontrastem k velmi štíhlé pasové linii a k širokým kalhotám. Podobný balanc je patrný i na oversize košilích z perforované vlny s detailem v hedvábném sametu.

I tentokrát je studio CHATTY věrné oblíbenému denimu. Ostatně ten tvoří jeho core od samotného začátku vlastní tvorby. Kromě širokých kalhot z raw indigo denimu, či asymetrických, širokých culottes, je tento rok v kolekci i velmi specifický denim, který je zpracovaný v imitaci těžkého sametu. Z něj jsou vytvořeny zkrácené kalhoty v oválné siluetě.

Kampaň ke kolekci tentokrát nafotil fotograf Filip Poreba a o vizáž se postarala make-up artistka Dagmar Kršková.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram