Kopretiny, krajky a šněrovačky - Elie Saab táhne v Resort 2019 na boho styl

Kopretiny, krajky a šněrovačky - Elie Saab táhne v Resort 2019 na boho styl

Rozmanitost nové kolekce Elie Saab se nedá popřít. Kdo by to také chtěl udělat, když nám dala tolik modelů, že byste si jen s pár kousky z této kolekce vystačila na celou sezónu?

Kombinace vzorů, třásně a šněrování

Elie Saab potřeboval v poslední Resort kolekci svou tradiční ženu trochu proměnit, aby ji místo na červený koberec mohl poslat do běžného denního fungování. Nebyl by to však libanonský mistr módy ve spojení s uměním, kdyby ji místo honosné večerní róby oblékl do malých černých. Proto povolal na scénu sílu boho stylu, své modelky oblékl bílé i černé krajkované šaty, doplnil o velké sluneční brýle, šátky, klobouky a drobné kabelky na rameno s plastickými květy. Velkou roli sehrály také šněrovačky a třásně, bez nichž by bohémský styl ztratil svůj význam. 

Krajky, mašle, šifón

Kolekce jakoby se s další částí modelů zase trochu proměnila. Boho styl nahradily aktuální trendy - modrá, kanárková a decentní šifón. Elie Saab by se zřejmě nespokojil s kolekcí, v níž by nepřevažovaly dlouhé večerní šaty. Tudíž nescházely ani tentokrát. Saab při jejich navrhování zabrousil do vícero stylů a kromě černého šifónového podkladu s modrými plastickými kvítky, představil i jednoduché řasené maxišaty s tenkými pásky a celoflitrované šaty v neobvyklé kombinaci zlaté a stříbrné.

Rudá a flitry na večer

Resort 2019 vrcholil rudými róbami z pevnějších materiálů se zlatými detaily a doplňky v asymetrickém střihu a s volány jako hlavním zdobným prvkem. Návrháři se tentokrát povedlo jedinečně skloubit bohémský styl plný rozevlátých materiálů, třásní, perforace a krajek s lehce retro plastickými kopretinami na šatech, celoflitrovými večerními róbami a naprosto minimalistickými rudými modely. V kolekci se objevilo hned několik stylů i barevných kombinací. Přesto si Saab udržel vlastní rukopis a kolekci dokázal udržet tak, aby mezi sebou modely navzájem korespondovaly.

vogue.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram