Kouzlo matných rtěnek

Kouzlo matných rtěnek

Matné rtěnky vypadají na rtech skvěle. Které odstíny zvolit a jaké pro vás máme při nošení matných barev na rtech rady?

V trendy odstínech rtěnek se už snad ani nestíháme orientovat. Jako by každý měsíc frčela jiná rtěnka. U matných rtěnek na módním odstínu ale tolik nezáleží - důležité je si vybrat ten svůj. Takový, ve kterém si nebudete připadat jako sněhová královna, nebo naopak upír.

Tak jako vždy, když se chystáte na rtěnku, použijte peeling. O dvou skvělých jsme nedávno psali tady. Po zbavení se přebytečné a pod rtěnkou nevzhledné kůžičky rty zhydratujte. Postačí obyčejný balzám, kokosový nebo mandlový olej. Matné rtěnky mají totiž tendenci rty vysušovat. Před aplikací matné rtěnky doporučujeme použít tužku na rty a přesně si stanovit linii rtů. Budete to potom mít s nanášením rtěnky mnohem jednodušší. A štěteček k nanášení matného odstínu je asi nejlepší volba, s ním nemáte šanci přetáhnout a rtěnku dostanete přesně tam, kde ji chcete mít.

Nezapomeňte NEDĚLAT to, co děláte s rtěnkou, balzámem nebo leskem vždycky - žádné tření rtů o sebe, tím výsledný vzhled matné rtěnky akorát pokazíte. Ale zase můžete udělat další krok, který se dělá vždy, když chcete, aby vám rtěnka na rtech dlouho vydržela. Vezměte si kapesníček, namalované rty do něj jemně obtiskněte a rtěnku naneste opatrně ještě jednou. Říká se už od pradávna, že rtěnka takhle vydrží déle, takže to asi bude pravda.

Matné odstíny rtěnek jsou nejideálnější pro podzimní a zimní období. Zimu teď ještě máme, takže se tahle malá inspirace určitě hodí. Nás zaujala tmavě červená rtěnka od MAC nebo fialovošedá od NYX - ta je perfektní, ale nebude se hodit jen tak někam. Matné ale mohou být i veselejší odstíny - třeba pastelově růžová nebo oranžová.

Foto: lefashion.com, lovestylestudio.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram