Davide Renne, čerstvě jmenovaný kreativní ředitel značky Moschino, zemřel

Davide Renne, čerstvě jmenovaný kreativní ředitel značky Moschino, zemřel

Davide Renne, nástupce Jeremyho Scotta v Moschino, zemřel ve věku 46 let. Značka to potvrdila v pátek. Kreativním ředitelem italského módního domu byl necelé dva týdny.

Jako nový kreativní ředitel značky Moschino byl Davide Renne oficiálně oficiálně oznámen 16. října 2023. Do té doby pracoval po téměř dvě desetiletí v týmu Gucci, kde měl na starosti dámské kolekce. Nejprve pracoval pod návrháři Fridou Giannini a poté pod Alessandrem Michelem. Nakonec se Renne stal vedoucím návrhářem značky.

„Neexistují slova, která by popsala bolest, kterou zažíváme v této dramatické době. Davide se k nám připojil teprve před pár dny, když si ho náhlá nemoc vzala příliš brzy. Stále nemůžeme uvěřit tomu, co se stalo,“ řekl v oznámení Massimo Ferretti, předseda Aeffe SpA, pod kterou spadá společnost Moschino.

Spolupráce značky společně s Davidem Renne přinášela ambiciózní projekt v nadšené atmosféře a optimismu z budoucnosti značky, jak dále uvedl Massimo Ferretti. „I když s námi byl jen velmi krátce, okamžitě se David stal milovaným a respektovaným členem týmu. Naše nejhlubší soustrast patří jeho rodině a přátelům.“

Davide Renne se narodil v Toskánsku ve městě Follonica a ještě než se stal součástí značky Gucci, vystudoval slavnou univerzitu Polimoda ve Florencii pod vedením Alessandra Dell'Acqua. Ta mu podle jeho slov dala dostatek tvořivosti a svobody. Oficiálně začal Renne v Moschino pracovat teprve před méně než dvěma týdny, konkrétně 1. listopadu 2023. Jeho první kolekce pro podzim 2024 měla debutovat v únoru v Miláně na módní týdnu.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram