LEVI'S OŽIVIL KOLEKCI ¨LEVI'S FOR FEET¨ PRO SEZÓNU PODZIM/ZIMA 2022

LEVI'S OŽIVIL KOLEKCI ¨LEVI'S FOR FEET¨ PRO SEZÓNU PODZIM/ZIMA 2022

Představujeme novou kolekci Levi's for Feet, která vzdává hold prvním Levi's botám ze 70. let. Kolekce v průběhu roku představí celou řadu modelů, které spojují historii značky s moderní technologií.

Levi's for feet

V září 1975 vstoupil Levi’s poprvé do světa trhu s obuví díky kolekci s názvem “Levi’s for Feet.” Tehdy představil 12 originálních modelů, které tehdejší tisková zpráva nazvala jako “určené pro mladistvý, rebelský a nenucený look”. Dnešní doba, kdy je vliv 70. a 80. let vidět napříč vším včetně módy, se zdá, jako ideální čas připomenout si klasickou éru Levi’s bot. A tím myslíme, si ji připomenout doslova s novou kolekcí, kterou s radostí představujeme pro právě načatou sezónu podzim/zima 2022 a která nese stejné jméno.


Zdroj: se svolením Levi's

Dva hlavní pilíře

Letošní kolekce oživila dva modely z roku 1975. Hlavní inspirací se stala opět mladistvost a drsná rebelie, které byly vlastní i původní řadě “Levi’s for Feet.” Důležitou novou součástí jsou nové moderní konstrukční technologie a materiály pro maximální funkčnost a pohodlnost. Přímo pro tuto sezónu budou představeny dva modely – RVN 75 a RVN 75, které vizuálně vychází z originálních bot z roku 1975. Další části kolekce se postupně představí v průběhu příštího roku. Model RVN 75, který se původně nazýval Raven, je jedním z prvních Levi’s for Feet designů. Dává tedy největší smysl začít právě s tímto nenuceným a věčným modelem. Kotníkový tvar a gumová podrážka míchá estetiku 70. let s moderním stylem, který přirozeně zapadne do současného šatníku. Těžko byste hledali lepší botu v kombinaci s nesmrtelnými vintage Levi’s 501 džínami. Představí se i snížená verze RVN 75 Low. Oba modely jsou semišové a unisex v dámských i pánských velikostech.


Zdroj: se svolením Levi's

Historický materiál

K dostání jsou ve třech tlumených přírodních barvách a najdete je v několika kožených úpravách, které čerpají z tradic nejslavnějších koželužen světa. Vysoce kvalitní semišová kůže pochází z koželužny v anglickém Leedsu, která patří k těm nejprestižnějším ve Velké Británii. Další druh kůže dodává Horween v Chicagu, založený v roce 1905. Jde o jednu z nejstarších továren svého druhu v Americe a zdroj exkluzivní lícové usně, kůže s nejvíce zachovanou vrchní vrstvou materiálu. Všechny boty z kolekce Levi’s  for Feet jsou kompletovány v Portugalsku, který je považován za Mekku produkce těch nejkvalitnějších kožených výrobků. Modely jsou okamžitě rozpoznatelné díky oranžovému Levi’s štítku na vnější straně každé pravé boty. V krabici najdete i látkovou tašku a speciální leták s představením celé kolekce včetně informací o zpracování kůže.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram