LEVI'S PŘINÁŠÍ HNED DVĚ KOLEKCE PODZIM/ZIMA 2022

LEVI'S PŘINÁŠÍ HNED DVĚ KOLEKCE PODZIM/ZIMA 2022

Levi’s kolekce Podzim/Zima 2022 nese název “Archives Reinvented”, hlavní inspirací byla vlastní historie značky. Novinkou je kolekce Levi’s Gold Tab, která vás přenese do Severní Kalifornie a okouzlí nostalgií a vintage střihy. 

Levi’s oživuje vlastní historii v nové sezóně Podzim/Zima 2022

S historií starou 149 let není překvapením, že má Levi’s stále z čeho čerpat novou inspiraci a nebojí se oživit nostalgické vzpomínky, které se stávají aktuálními trendy. To rozhodně platí pro Levi’s kolekci Podzim/Zima 2022, která nese název “Archives Reinvented”. Ke slovu se tak dostávají slavné Levi’s střihy z 80., 90. a nultých let, které se prolínají všemi složkami podzimní řady roku 2022 a tvoří hlavní součást Levi’s inspirace pro tuto sezónu.  


Zdroj: se svolením Levi's

Móda hrou

Další velkou inspirací pro druhou polovinu roku 2022 se staly přehnané proporce a střihy. Po minulých dvou letech, kdy jsme se nedostali moc ven, jsme opět všichni zpátky ve světě a baví nás si hrát (nejen) s oblečením. Právě na této radostné emoci buduje Levi’s nové střihy a styly, které mají povzbuzovat každého k experimentování s vlastním stylem a posouvání jeho hranic. Nová kolekce umožňuje každému kreativně pojmout tvary, siluety a textury po svém. Ať už vás baví minimalistické topy a oversized kalhoty, nebo to raději protočíte, je to jen na vašem vkusu a stylu. I přes přiznanou nostalgii jsou předělané modely z Levi’s archivů moderní a udávají současné trendy. Je to kolekce, do které je těžké se nezamilovat. V kombinaci s Levi’s ikonami objevíte nekonečné množství variací. A nejlepší na tom je, že vás to stále bude bavit. 


Zdroj: se svolením Levi's

Dámská kolekce

Střihy dámské kolekce pokračují v trendech, které byly evidentní už v minulé sezóně – jsou viditelně volnější a proporce modelů jsou celkově umocněné a velkorysé. Denimové reference na 80., 90. a nultá léta objevíte v celé řadě modelů. Baggy Dad, který představuje bokový střih s nízkým pasem a velmi volným rozkrokem s lehce se zužující nohavicí. Jde sice o “baggy” džíny, neubírá jim to ale rozhodně na šmrncu. Ve stejném duchu si se střihem hrají i Baggy Boot, které mají stejný střih pasu jako Baggy Dad, ale rovnou nohavici až dolů. Aby byla nabídka volnějších denimových střihů úplná, v dámské kolekci najdete ještě nové XL Flood – nařasené devadesátkové široké nohavice, které se vám navrství okolo kotníků a Mom Jeans jako z 80. let, které si hrají s originálním střihem tohoto Levi’s modelu. 


Zdroj: se svolením Levi's

Nejen denim

I mimo denim je hlavním motivem nové kolekce praktičnost a pohodlnost – představujeme tak Baggy Surplus a Dad Utility. První kalhoty mají stejnou estetiku jako Baggy Dad, ale jsou z bavlněného kepru. Mají také více balónový střih a lépe vypasovaný pas, takže je můžete nosit vysoko, nebo níže na bocích. Dad Utility jsou inspirované klasickými pracovními kalhotami s jejich rovnými nohavicemi a neformálním kouzlem. Dámské vršky také nabývají přehnaných proporcí díky mixu mini a oversized, takže je na každém, kde se najde mezi těmito dvěma extrémy. Retro řada Pretty Tops, která čerpá z pozdních 90. let a přelomu tisíciletí, je plná nadýchaných rukávů, čtvercových výstřihů a květinových vzorů. Další znaky topů inspirovaných 90. lety jsou například roláky, které odhalují pupík, tílka na jedno rameno nebo ikonický korzet z džínoviny. 


Zdroj: se svolením Levi's

 

Pánská kolekce

Levi’s podzimní pánská kolekce pro rok 2022 čerpá inspiraci především z historie značky, kterou přetavuje do současné doby. Denimové střihy se soustředí na rovnější a uvolněnější siluety. Levi’s představí nový rovný střih džínů speciálně pro tuto sezónu s názvem 50s Straight, který kombinuje širší nohavice typické pro 50. léta a estetiku 80. let. Vedle denimových kousků je důležité zmínit i nové barevné variace populárních Levi’s XX Chino včetně manšestrových verzí. Tyto jemné keprové kalhoty z příjemné látky, která získává s lety ještě více cool texturu, najdete i v podobě šortek. 


Zdroj: se svolením Levi's

Kolekce Gold Tab

Pohodlná nostalgie, která si ale drží vytříbený styl – tak by se dala charakterizovat nová kolekce pro Podzim/Zimu 2022 s názvem Levi’s Gold Tab. Je plná autentického Levi’s ducha a hraje si s estetikou Severní Kalifornie a jejího jedinečného lifestylu. Na první pohled je evidentní, že hlavní hodnotou této kolekce je pohodlnost a celková nenucenost. Jde o mi mix vintage mikin, flísových bund, triček a volně střižených tílek včetně klasických outdoor modelů jako například pánský Anorak. Grafika a použité barvy v kolekci, stejně jako její celá podoba, čerpaly inspiraci z 70. a 80. let. Loga připomínají ikonické lokace v Severní Kalifornii, zatímco barvy jsou mixem jasných základních tónů spolu s tmavšími zemitými. Kolekce je určená k nošení kamkoliv, kde se chcete cítit dobře a stylově, jde o “wear-anywhere relax“ s kouzlem vintage střihů, který ocení každý s módním rozhledem a láskou k originalitě.  


Zdroj: se svolením Levi's

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram