Lilia Khousnoutdinova představila kolekci inspirovanou cestami slovanskou mytologií

Lilia Khousnoutdinova představila kolekci inspirovanou cestami slovanskou mytologií

Značka Ecstatic Fashion v popředí s kreativní historičkou, dulou a mámou Lilií Khousnoutdinovou představila kolekci šatů a šperků z bhútánských látek.

foto: Móda.cz

Ženské, elegantní a smyslné šaty vhodné na každodenní nošení i večerní akce, tak známe značku Ecstatic Fashion, která dává důraz na pocit lehkosti a pohody, zatímco nešetří barvami, které podporují přirozenou krásu a zajistí, že budete nepřehlédnutelné.

A právě tato přirozeně kreativní značka včera představila ve Vidda Store svou aktuální tvorbu šatů a šperků. Koncept Vidda Store obdivuje osobitá řešení i tvůrce, kteří je dokáží odhalovat, proto byl výběr místa pro takovou událost naprosto perfektní. Kolekce i její představení nás mimo jiné vtáhlo do světa tradic, kvality a designu, kdy šaty opravdu vyjadřují člověka jako takového. Lilia navrhuje své střihy pro ženy, které se nebojí být vidět.

V kolekci použila živé vzory a barvy bhútánských látek, které jsou ručně tkané, přírodně barevné a vyobrazují tradiční kroje, které vznikají pomocí tisíce let starého umění bhútánských žen. Během představení nám sama autorka ukázala, jak můžeme jednotlivé kousky vázat a kombinovat. Akce se zúčastnila i kamarádka autorky Tatiana Gregor Brzobohatá.  

Lilia Khousnoutdinová si Bhútán zamilovala natolik, že se tam moc ráda vraci nejenom pro látky, ze kterých pak tvoří, ale založila také spolek přátel Bhútánu. Šíří tak jejich kulturu, tradice i přístup k originálním látkám dál po světě.

Průřez představením celé kolekce můžete vidět v naší galerii.

 

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram