Lněné sukně na míru s ručně tkaným pásem si nejenom v létě zamilujete

Lněné sukně na míru s ručně tkaným pásem si nejenom v létě zamilujete

Barvy a sukně k létu jednoznačně patří. V kombinaci s přírodním materiálem a ručně tkaným pásem získáte nadčasový kousek, který vám vydrží po mnoho let.

zdroj: archiv Ecstatic Travel

Značka Ecstatic Travel přichází s novinkou v podobě lněných sukní, které zahalila do mnoha barev. Každá sukně má ručně tkaný pás z Bhútánu a každá je šitá na míru a přání konkrétní zákaznici.

Len se pyšní, jako přírodní materiál, jedinečnými vlastnostmi, dlouhou životností, je přirozeně antibakteriální, prodyšný a chrání pokožku před UV zářením. Bonusem navíc je, že není třeba len při pěstování hnojit ani ošetřovat pesticidy, je tedy ekologičtější už od svého prvopočátku. Mačkavost této látky můžeme zároveň brát jako její přednost. Nic jiného se nemačká tak pěkně a neopakovatelně jako právě len.

zdroj: archiv Ecstatic Travel

Každá zákaznice si zvolí délku sukně, barvu lněné látky a k ní i barevný tkaný pás. Tyto pásy se tkají ručně v Bhútánu a mají neopakovatelné vzory a barvy. Tkaní látek je v Bhútánu velmi staré a vážené řemeslo, které se v rodinách předává po generace žen. Podle materiálu a náročnosti vzoru se odvíjí finální cena sukně.

zdroj: archiv Ecstatic Travel

Tyto sukně, kromě toho, že jsou krásné, tak splňují i zásady slow fashion, fair trade a podporu tradičních řemesel. Tak jakou sukni si nakombinujete pro sebe?

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram